W pobliżu Grobu Nieznanego Żołnierza ułożono z nich napis 11 listopada. To dodatkowy element dekoracji miasta na święto odzyskania przez Polskę niepodległości, które w tym roku będziemy obchodzić inaczej niż do tej pory.
Kwiaty pochodzą od producenta, który z powodu zamknięcia cmentarzy na okres Wszystkich Świętych nie mógł sprzedać swojego towaru. Samorząd Oświęcimia włączył się w akcję pomocy tej branży i zgłosił gotowość odbioru partii chryzantem do oświęcimskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kwiaty dotarły do miasta dzisiaj, a pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych ułożyli z nich kwiatową dekorację.
UM Oświęcim
A co zrobiło na święto niepodległosci nasze podwórkowe piso? Pojechało na grila?
Kibole woleli podemolować, poryczeć i pobić się z policją. Dziwne upodobania, ale widocznie prawdziwi patrioci tak mają.
pytek, niestety swoje chore zadze musisz schowac gleboko…(nie wiem gdzie). Kibole nie beda walczyc z wscieklymi macicami lgbt bo to nie ta liga…ja np. traktuje je z przymruzeniem oka;)
Fajnie, ze nasze podworkowe Peło nie zglupialo do konca jak „warszawskie” i ciesza sie na Swieto Niepodleglosci. Fajny pomysl z piosenka…
Z reporterską skrupulatnością odnotujmy, że konfrontacja kiboli z feministkami byłaby dla kibiców (postronnych) nie lada gratką (osobiście liczę na taką uliczną galę MMA). Z drugiej strony patrząc na skład osobowy czarnych marszów nie wiadomo czy nie mielibyśmy do czynienia z „friendly fire” 🙂
Ze świątecznym pozdrowieniem.
Bosak zagrał va banque i pokazał gdzie ma PIS i całą tę zramolałą kościółkową ferajnę. Przy dzisiejszym „marszu niepodległości” Strajk Kobiet to fraszka.I nawet ich główne hasło czyli: wypie….rdalać! to nic w porównaniu z latającymi kamieniami i mieszkaniem jakichś Bogu ducha winnych ludków , spalonym od wrzuconej racy.
Jeszcze jedna egzekucja a chyba Cię czymś trzasnę.
Każdego roku 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości, bo tego dnia 1918 roku do Warszawy przyjechał Józef Piłsudski i przekazano mu dowództwo nad wojskiem. Nawet przed wojną ten dzień obchodzony był tylko dwa razy, bo Dniem Niepodległości 11 listopada ustanowiono 23 kwietnia 1937 roku, niecałe dwa lata po śmierci Piłsudskiego, choć już kilkanaście lat wcześniej 11 listopada świętowano.
Niemcy o tym dobrze wiedzieli i dlatego na pierwszą egzekucję pod Ścianą Straceń w KL Auschwitz wybrali dzień 11 listopada 1941 roku.
Dziś z okazji radosnego święta pobiją się pewnie narodowcy z feministkami, antyklerykały pod kurią będą krzyczeć „Dziwisz won z Krakowa”, umrze na covid ze 400 osób, z 25000 zachoruje, Morawiecki zafunduje nam narodową kwarantannę, z której pacjentów zwozić będą na stadion narodowy, a potem na narodowy cmentarz. Poza tym – jest super.
Świetny pomysł.Brawa dla wszystkich którzy przyczynili się do tego projektu.Pro memoria ma rację-mało ludzi pamięta o tragicznej dacie 11 listopada z kalenarium KL Auschwitz.Data 11 listopada nie przypadkowo wybrana przez Niemców na egzekucje Polaków…
Część z tych chryzantem można było umieścić pod Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku nr 11,
gdzie w dniu 11 Listpoda 1941 r. Niemcy rozstrzelali około 100 Polaków.