Informacje

Najmodniejsza męska odzież medyczna

Nie ma racji ten, kto twierdzi, że jedynie panie mają prawo do przebierania w różnych elementach garderoby i ich zestawianiu w taki sposób, by podobać się innym. Nieprawdą jest również, że panowie w ogóle nie przywiązują wagi do tego, co zakładają na siebie. Otóż moda w dzisiejszym świecie dotyczy wszystkich nas w równym stopniu. W przypadku służby zdrowia, a więc wszystkich możliwych lekarzy, asystentów, pielęgniarzy czy sanitariuszy ubiór jest cechą charakterystyczną, wyznacznikiem uniformem, który noszony jest codziennie z dumą. Pacjenci właśnie po nich rozróżniają osoby, do których można zgłaszać się po pomoc czy osoby, którym z całą pewnością można zaufać. Czy dzisiejsza moda, taka jak ta ze sklepu Medhoodie: https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-damska/, pozwala na znalezienie swojego stylu i jednocześnie odpowiadanie wymaganym standardom?

Męska odzież medyczna – standardy wczoraj i dziś

W przypadku męskiej odzież medycznej wytyczne dotyczące ubioru zawsze były bardzo zbliżone do wymagań odnoszących się do mody damskiej. Strój lekarza ma być przede wszystkim prosty, schludny, czysty, elegancki, ma mówić o zaufaniu, o profesjonalizmie oraz fachowości.  Zapewne to dlatego przez długi czas wszystkie lekarskie uniformy były jedynie w kolorze białym, podobnie jak czepki medyczne czy okrycia wierzchnie. Dzisiaj ta moda uległa zmianie – w zakresie męskiej odzieży medycznej w miejscach pracy jest możliwe zastosowanie większej swobody. A w takich chwilach pojawia się i miejsce na stylizację.

W przygotowaniu męskiej stylizacji do pracy w przychodni czy szpitalu najważniejszym elementem będą oczywiście spodnie. Rodzajów i fasonów nie brakuje, co najlepiej widać na przykładzie sklepu Medhoodie: https://www.medhoodie.pl/product-category/odziez-medyczna-damska/. Bardzo modnym i gwarantującymi ogromną wygodę wariantem spodni są joggery – te znamy głównie z codziennych, casualowych stylizacji na wyjścia z przyjaciółmi. Jeśli jednak zostawimy w nich to, co najlepsze, czyli krój, ściągacze na nogawkach, w pasie oraz całą masę mniejszych i większych kieszeni, i dodamy stonowany, typowo szpitalny kolor, wyraz tego ubioru zmienia się diametralnie. Zaraz po Jaggerach na popularność nie mogą narzekać również klasyczne spodnie z długimi, prostymi nogawkami lub ich nieco krótsze odpowiedniki – w postaci spodni kończących się tuż przed kostką.

Drugim niezbędnym elementem jest oczywiście bluza medyczna. Ta powinna być dopasowana zgodnie z posiadanym rozmiarem – a ten zawsze w przypadku sklepów internetowych, powinien być sprawdzony w specjalnie podawanej tabeli rozmiarów. O ile w przypadku damskich bluz można liczyć na pewne urozmaicenia, w przypadku męskiej odzieży medycznej pomysł ten mógłby się zwyczajnie nie przyjąć. Warto więc zostać przy klasycznych bluzach z półokrągłym lub szpiczastym dekoltem, który będzie świetnie zgrywał się z nieformalną, nowoczesną formą spodni.

Męska odzież medyczna dla puszystych panów

Trzeba przyznać to głośno – w szpitalach pracują również otyli mężczyźni, którzy także chcieliby dobrze czuć się w szpitalnych uniformach pośród innych, obcych ludzi. Do tego niezbędne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru – odpowiedniego, czyli nie zbyt dużego ani zbyt małego; optymalnego. Warunkiem koniecznym do dobrego samopoczucia jest zdecydowanie się na odpowiedni materiał – w tym wypadku będzie to dobra gatunkowo bawełna, najlepiej organiczna, która będzie dobrze wchłaniać nadmiar wody i nie krępować ruchów podczas chodzenia.

Partnerem artykułu jest agencja interaktywna Algov, która odpowiada za wsparcie w pozycjonowaniu.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend