Zakończyła się modernizacja placu przed dworcem PKP w pasie drogi powiatowej nr 1880K ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. W odbiorze zadania uczestniczyli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak.
Inwestycja poległa na remoncie nawierzchni placu przed dworcem kolejowym w Oświęcimiu oraz na poprawie jego odwodnienia. Modernizacja pętli autobusowej przy dworcu oraz postoju dla taksówek stała się konieczna z uwagi na zły stan nawierzchni.
Zadanie było współfinansowane przez Miasto Oświęcim. Kosztowało nieco ponad 190 tys. zł. Odbiór zadania miał miejsce 27 czerwca br.
Fot. RL / powiat oświęcimski
Miałem na myśli kostkę granitową osadzoną w betonie.
Na rondach stosowano kostkę granitową 10×10 cm. Była wyrywana przez ciężarówki. Ktoś poszedł po rozum do głowy, stosują takie 20×20 cm, a też czasami jest wyrywana. To co projektanci wiedzą?
Kostka brukowa jest powszechnie używana na zajezdniach i placach postojowych. Asfalt się nie sprawdza: w upalny dzień nacisk stojącego ciężkiego autobusu powoduje powstawanie wybrzuszeń i kolein. Lepsza i trwalsza jest kostka granitowa, ale też droższa, poza tym bardziej nierówna. Kostka betonowa jest więc dobrym rozwiązaniem, o ile podbudowa jest zrobiona porządnie.
Kostka brukowa pod autobusy? Troche kiepski pomysl…ale mam nadzieje, ze sie myle…
Chwierut „umi” tylko w betonie. A i to spieprzył.
Chwierut jak zwykle spiepszyl , miało być centrum przesiadkowe i co?
@DeS
Wyjaśniam nieuku, w wypowiedzi, cyt. „Fakt faktem że stan tej nawierzchni był w o opłakanym stanie”
To błąd logiczny, znany jako idem per idem. Stan czegokolwiek nie może być w stanie, może być znakomity, świetny, kiepski, okropny, może być, choć to okropny neologizm splatfusiały albo pisiorski, ale nie może stanem. Istnieje, w języku polskim jeden wyjątek, to sytuacja kiedy mówimy, piszemy o człowieku o imieniu Stan. Stan może być człowiekiem w opłakanym stanie. Kontekstowo, poziom twojej edukacji jest w opłakanym stanie. Co, jak mawiała moja nauczycielka matematyki, było do udowodnienia.
DeS
i już wszyscy wiedzą, że kamieniami w szkołę rzucałeś 😛 😛 a dotychczas tylko rodzina wiedziała
*********** ty gwiazdka !!!
ale nie rozumiem twojej wypowiedzi – może nas oświeć !!!
bo twoja wybitna odpowiedz jest na miejscu jak całe te gwiazdki
Oto wybitna wypowiedz jakich ze świecą szukać, na tym „portalu”:
„Fakt faktem że stan tej nawierzchni był w o opłakanym stanie”
🙂 🙂 🙂 😛 😛 😛
Kris a co z wodą opadową bo przecież studzienki tego nie są w stanie przyjąć?
Beton jest dobry ale chyba nie do końca w takim miejscu chyba że masz inne rozwiązanie.
Fakt faktem że stan tej nawierzchni był w o opłakanym stanie
Przynajmniej robili i zrobili, a nie udają że coś robią jak na Nideckiego
Też uważam, że modernizacja placu przed dworcem jest baaardzo średnia. Na podbudowie betonowych płyt, można było wylać nową płytę z dylatacjami, która zapewniła by większą trwałość, zamiast zwyczajnej betonowej kostki brukowej, która już w kilku miejscach zaczyna się zapadać. Nowopowstałym muzeum cała przestrzeń parkingowa została wykonana z betonu, jest równa i przystosowana do większych obciążeń, o większym komforcie jazdy nie wspominając.
Widać, że nie jeździsz tamtędy autobusami.
Szczerze powiedziawszy nie widzę różnicy.