Jego budowa wraz z wyposażeniem kosztowała 4 miliony złotych. Będzie miejscem służby i pracy dla 18 policjantów oraz 2 pracowników cywilnych. Nowy Komisariat Policji w Zatorze znajduje się przy ul. Słowackiego 15a i dziś nastąpiło jego uroczyste otwarcie. W wydarzeniu uczestniczyli poseł Rafał Bochenek oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Był obecny także Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion.
Nowa jakość
Budowa nowego obiektu Policji na terenie Zatora miała na celu poprawę warunków obsługi obywateli, podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników Policji oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Zator, gminy Przeciszów, a także ponad miliona turystów przyjeżdżających do stolicy Doliny Karpia oraz znajdujących się tam parków rozrywki.
Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji w Zatorze mieściła się w budynku jednorodzinnym, który w roku 1995 został zaadaptowany na potrzeby Policji. Oczywiście warunki były skromne i niedopasowane do dzisiejszych standardów, a także rozwijającego się turystycznie regionu. Budowa nowoczesnego komisariatu stała się więc koniecznością.
Droga do celu
Realizacja inwestycji rozpoczęła się już w 2017 roku. 2 marca w Zatorze burmistrz Zatora oraz komendant wojewódzki Policji w Krakowie podpisali akt notarialny dotyczący przekazania działki przy ulicy Juliusza Słowackiego 15a Komendzie Wojewódzkiej Policji pod budowę nowego Komisariatu Policji. Następnie komendant wojewódzki Policji w Krakowie, burmistrz Zatora oraz wójt gminy Przeciszów podpisali porozumienie trójstronne w sprawie wspólnego finansowania budowy nowej siedziby zatorskiej Policji.
W grudniu 2018 roku uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę Komisariatu Policji w Zatorze.
Środki na realizację inwestycji pochodzą z Rządowego Programu Modernizacji Policji (środki budżetowe i rezerwy celowej) oraz Funduszu Wsparcia Policji (gmina Zator i gmina Przeciszów).
Inwestycje w bezpieczeństwo mieszkańców i przyszłość Policji
MUW
Jak to łatwo wydaje się nie swoje pieniądze. Zastanawiam się jak by tak mieli zapłacić ze swojej kieszeni i jeszcze anonimowo to czy wtedy by dali choć grosz? A podatki od nieruchomości w górę a ludzie ledwo zipią.
J-23. Wiadomo kto płaci klerowi za „udział’ w takich przedsięwzięciach.- Właściwy terytorialnie Urząd Miasta/Gminy. Gdyby ktoś nie wiedział to informuje: za każdorazowe uczestnictwo kleru w otwarciach obiektów użyteczności publicznej, mostów, przychodni zdrowia i etc. płaci klerowi Urząd. Ten sam który niejednokrotnie żali się że nie ma na łatanie dziur w jezdniach po zimie!!!
Zgadzam się z „Rodzic”. Współpraca władz z klerem doszła do absurdu. Władza i kler. Jest to swoisty organizm, który nie może żyć bez siebie. Jedni karmią drugich. Jedni, kler chcą pieniędzy a drudzy władzy. A ciemny lud to kupuje. Po co tam byli księża? Niech mi ktoś racjonalnie bez zacietrzewienia powie co na tym skorzysta Policja czy miejscowa ludność? Czy po takiej wizycie Policja będzie lepiej pracować czy skuteczniej? Przecież za „ciężką” pracę kleru trzeba było zapłacić. Skąd pieniądze na to, kto zapłacił. Pewnie się nigdy nie dowiemy ile i kto dał. Oficjalnie nic. Ludzie zaciskają pasa a władza rozdaje pieniądze do ich kieszeni bez dna.
Oczywiście bez czarnej mafii kleru nie mogło się to odbyć. Kabze trzeba było nabić i koniec!!Żenadaaaa!!!!
A już myślałem, że zbudowano nową Tęczę na rynku w Oświęcimiu.