Informacje

KĘTY. Przez alkohol próbował odebrać sobie życie

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach odnaleźli, a następnie przewieźli do izby wytrzeźwień 39 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna groził, że targnie się na własne życie,  ponieważ nie daje sobie rady z uzależnieniem od alkoholu.

W środę (4.01.2023) o godzinie 19.40 z operatorem numeru alarmowego 112 skontaktował się nietrzeźwy mieszkaniec Kęt, który oświadczył, że zamierza targnąć  się na życie. Operator ustalił, że mężczyzna przebywa na jednej z ulic w Kętach. We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali nietrzeźwego. W trakcie rozmowy ustalili, że jest to 39 – letni mieszkaniec Kęt , a powodem dla którego chciał targnąć się na własne życie jest problem z uzależnieniem od alkoholu.

W związku z powyższym mundurowi podjęli decyzję o umieszczeniu 39 – latka w izbie wytrzeźwień. Przekazując go pod opiekę pracowników izby, przekazali informację o okolicznościach zdarzenia, a także informację dotycząca chęci podjęcia terapii odwykowej przez mężczyznę.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. 

Osoby uzależnione od alkoholu mogą zapisać się na bezpłatną terapię odwykową w ramach NFZ. Do poradni terapii uzależnień działającej na NFZ nie jest potrzebne skierowanie. Jest ono natomiast wymagane w przypadku leczenia w całodobowym ośrodku odwykowym.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend