Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Artyści Filharmonii Krakowskiej docenili Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Z okazji dołączenia Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej do grona instytucji kultury województwa małopolskiego, w minioną sobotę w kościele św. Józefa w Oświęcimiu odbył się specjalny koncert z udziałem artystów Filharmonii Krakowskiej. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Iwona Gibas z zarządu województwa.

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory do tekstów i poezji Marka Grechuty, Jacka Kaczmarskiego i Adama Asnyka. Wraz z zespołem z Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie wystąpili soliści: Emilia Pływacz, Magda Drozd, Mateusz Prendota i Maciej Drużkowski.

Jako mieszkanka Powiatu Oświęcimskiego jestem dumna, że możemy poszczycić się kolejnym wspaniałym miejscem historii przygotowanym dla upamiętnienia dziejów mieszkańców Małopolski Zachodniej – mówiła Iwona Gibas z zarządu województwa.

Dzisiejszy, wyjątkowy koncert jest doskonałą okazją do podkreślenia roli, jaką dla lokalnej społeczności, ale także dla całego regionu odgrywa Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej – dodała Iwona Gibas.
Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej to samorządowa instytucja kultury, której organizatorem jest Powiat Oświęcimski, a organem współprowadzącym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytucja rozpoczęła działalność w czerwcu 2018 roku.

Misją Muzeum jest prowadzenie działań upamiętniających mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej – ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i pomocy, jaką z narażeniem życia nieśli więźniom niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. „Artyści Filharmonii Krakowskiej docenili Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej” – ja jednak myślę, że artystom po prostu za występ zapłacono.

  2. Świetny koncert. Brawo Iwona Gibas, brawo PiS 👏 Trochę kultury Panowie!

  3. Ok. Już rozumiem🙂Wiesz makaron kojarzy mi się z Włochami, a Tobie chodziło o nazwisko. Dzięki.

  4. Jak możesz nie wiedzieć dlaczego? Czyżbyś nie słyszał jak makaron obraził Naród Polski? Dlatego francuz to wróg co nas nie będzie uczył jak jeść widelcem!

  5. Jasne. Chciałeś błysnąć i nie wyszło. A co Makaron ma wspólnego z francuskim, to już w ogóle nie wiem.

  6. Je vois que tu parles français? No to panie anonimie tu jest POLSKA! I tu się mówi po POLSKU! Nie będzie jakiś Makaron pluł nam w twarz!

  7. Ooo nie! Co za fo pa. Po raz w drugi w ciągu trzech newsów z tej samej sukience? Pani Iwono Gibas, przecież bywało lepiej. Co to – miejsca szafach zabrakło?

Send this to a friend