Jakub Przewoźnik, kandydat na prezydenta miasta zaprezentował dzisiaj, podczas spotkania z dziennikarzami, internetową Mapę Potrzeb Mieszkańców Oświęcimia. – Idea jest prosta i praktyczna. Oświęcimianie mogą zgłaszać i nanosić na mapę miasta lokalne usterki czy potrzebne w danym miejscu inwestycje. Jest to jeden z elementów mojej szerszej wizji Oświęcimia jako Miasta Smart City – mówi dr Jakub Przewoźnik. Internetowy serwis działa już pod adresem mapapotrzeb.com.pl.
Mapa Potrzeb Mieszkańców Oświęcimia to, jak mówi kandydat na prezydenta Jakub Przewoźnik, odpowiedź jego i jego ekipy na bierność dotychczasowych władz miasta. – Od wielu lat spotykam się z mieszkańcami naszego miasta w różnych miejscach, przy różnych okazjach. Doskonale wiem, że wiele ze zgłaszanych przez nich problemów, do prezydenta, czy urzędu miasta, nie jest rozwiązywanych. Internetowa mapa potrzeb jest receptą na tę bolączkę. Ma pomóc mieszkańcom, ułatwić kontakt, zmotywować wszystkich, w tym decydentów, do działania – mówi dr Jakub Przewoźnik, kandydat PiS na prezydenta Oświęcimia.
– Jako samorządowcy musimy reagować na problemy zgłaszane przez ludzi. Mapa potrzeb to także wstęp do wprowadzenia w Oświęcimiu budżetu obywatelskiego, który proponowała także pani Monika Szymeczko, a koledzy z KO-PO i pan prezydent Janusz Chwierut z jakiegoś powodu bardzo bali się wprowadzenia tego, stosowanego przecież w wielu miastach rozwiązania. Gwarantuję dzisiaj publicznie, że po wygranych wyborach samorządowych budżet obywatelski w Oświęcimiu wprowadzimy – dodaje Jakub Przewoźnik, kandydat na prezydenta oraz radny miasta Oświęcim.
Pomysł na Mapę Potrzeb Mieszkańców Oświęcimia, jak mówi dr Przewoźnik i jego współpracownicy, jest prosty i praktyczny. Wpisuje się jednocześnie w szerszy kontekst, jakim jest rozwój Oświęcimia. – Serwis „mapa potrzeb” ma służyć mieszkańcom do przekazywania informacji i zgłoszeń na temat tego, co w Oświęcimiu, w przestrzeni publicznej, należy poprawić lub uruchomić. Liczymy na aktywność mieszkańców. Wierzymy, że ta aktywność ożywi i zapoczątkuje również szerszy proces, jakim jest rozwój gospodarczy miasta. W Oświęcimiu potrzebne są inwestycje i nowe miejsca pracy. Oświęcimianie mają prawo oczekiwać od władz miasta aktywnych działań, które będą prowadzić do tego właśnie kluczowego celu – mówi Paweł Plinta, kandydat PiS do Rady Miasta Oświęcim, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich „Nowy Oświęcim”.
Współtwórcą witryny mapapotrzeb.com.pl jest ceniony oświęcimski informatyk i grafik Bartłomiej Jaskółka. – Stworzyliśmy wraz ze wspierającym mnie w tej pracy synem Michałem narzędzie proste i bardzo intuicyjne. Aplikacja jest nowoczesna i przejrzysta. Na pewno będziemy też ten projekt jeszcze rozwijali, w zależności od potrzeb i pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców. Wytyczne od Kuby Przewoźnika, który powiedział, że po prostu chce lepszego Oświęcimia, były klarowne i inspirujące. Taka jest też nasza internetowa „mapa potrzeb”, jasna i mam nadzieję motywująca do działania – mówi Bartłomiej Jaskółka.
Podczas spotkania z dziennikarzami podjęto także zagadnienie Oświęcimia jako Miasta Smart City. – Oświęcim powinien jak najszybciej zacząć skutecznie wykorzystywać nowoczesne technologie. Pierwsze narzędzie – Mapę Potrzeb Mieszkańców – już mamy. Na pewno wraz z nową kadencją samorządu, czyli po wyborach 7 kwietnia, będziemy chcieli ten internetowy serwis rozwinąć. Co dalej? Uważam, że czas na zmianę drukowanych miejskich bilbordów na nowoczesne ekrany LED. Nie trzeba byłoby co chwilę drukować i przyklejać nowych ogłoszeń, a każda z instytucji miejskich, i nie tylko, mogłaby na takich ekranach w łatwy sposób zamieszczać swoje ogłoszenia i ważne informacje – mówi dr Jakub Przewoźnik.
– To pierwsze propozycje. Drodzy Państwo, Oświęcim może stać się tzw. smart city. Trzeba tylko chcieć! Trzeba się za to po prostu zabrać, bo inne samorządy coraz szybciej nas wyprzedzają – dodaje dr Przewoźnik.
Oświęcimska mapa potrzeb powstawała we współpracy ze stowarzyszeniem Instytut Spraw Obywatelskich „Nowy Oświęcim”. Wykonawcami projektu byli Bartłomiej Jaskółka i Michał Jaskółka. Inicjatorzy projektu zachęcają mieszkańców Oświęcimia do korzystania z mapapotrzeb.com.pl, przesyłania uwag, pomysłów i zgłoszeń.
Zdjęcie, podpis:
Spotkanie z dziennikarzami towarzyszące prezentacji Mapy Potrzeb Mieszkańców. Red. Natalia Feluś z Radia Kraków, red. Jerzy Zaborski z Gazety Krakowskiej oraz kandydat na prezydenta Oświęcimia dr. Jakub Przewoźnik i współtwórca Mapy Potrzeb Bartłomiej Jaskółka
Obiecanki Cacanki znamy te numery Bruner. Poprzednie obietnice,które mieli na banerach podczas poprzednich wyborów nie spełnili żadnego.Tak więc wiarygodność pana Łozińskiego, Przewoźnika jest bliska zeru.Przez ostatnie 8 lat działali na szkodę mieszkańców Oświęcimia.Donosili na prezydenta Chwieruta meldowali prezesowi na Nowogrodzkiej twu twu Ochyda bierze jak się patrzy na te gęby .
Jerry – jak nie jesteś doinformowany to poproś taksówkarza o podwózkę.
pomysłów dużo ale jak długo woda w Sole płynie tak ryb niema i nie będzie
Budowa dworca autobusowego w Oświęcimiu ?,(jak głosił bilbord) jak w mieście nie ma żadnej porządnej sieci autobusowej typu PKS, kilku busiarzy i lajkonik co godzinę do Krakowa , to może lepiej lotnisko jak Radomiu, koledzy partyjni wymyślili ,i do dzisiaj nikt nie wie jak zrobić żeby było rentowne, ale jaki byłby prestiż dla pana radnego. Miasto żle zarządzane? Od lat jak przyjeżdżają do mnie znajomi to wszyscy podkreślają jak miasto jest bardzo zadbane i przyjazne mieszkańcom, parki , place, tereny zielone, wszystko zadbane, szkoda ,że pan radny nie przekonał swoich kolegów partyjnych I RZĄDU PISU ,żeby nie traktowali Oświęcimia jak miasta zadżumionego, bo prezydent z PLATFORMY, nie pomijali kilkukrotnie naszego pięknego miasta z dotacjami między innymi na żłobek , przedszkole, każdy widział informację o kolejnej odmowie na banerach przy wjeżdzie do miasta
budowa dworca autobusowego
Idealnie. Partyjna, pisowska mapka z selekcją pseudo-pomysłów, która będzie służyć jedynie do dalszej marnej propagandy i sraniu przeciw aktualnej władzy. Stare, już było.
Oświęcim miastem bez szpetnych bilbordów, banerów.
Doctor Przewoźnik cyt,:
Po wygranych wyborach samorządowych to w pierwszej kolejności wprowadzimy Budżet Obywatelski. A ja myślałem, że priorytetem dla pana radnego będzie remont słupów energetycznych na ulicy Krasickiego. Mieszkańcy tej ulicy non stop skarżą się o zły stan tych słupów. Codziennie idąc chodnikiem spoglądają do góry czy nię spadają kawałki betonu na ich głowy. Problem powtarzany od kilku lat bez efektu.
Brak burdelu w Oświęcimiu
A gdzie jest Bochenek na którego głosowali miejscowi zwolennicy PIS ?
Czyli cały czas dalej budujemy społeczeństwo roszczeniowe a za te wszystkie kosztowne pomysły zapłacą ci, którzy sobie lepiej radzą. Ci, którzy sami znajdą sobie pracę i nie potrzebują darmowej komunikacji – typowy PiS
Niedopracowana i rozjechana strona.
Może i pomysł dobry ale na razie wyszedł bubel…
Jak coś robić to porządnie.
@ zulu
Po pierwsze nie trzeba to robić w jednym roku budżetowym. Budżet miasta to bodajże ponad 200 milionów. Po drugie wystarczy przestać wydawać kasę na głupoty realizując swoje niewypalone plany biznesowe za publiczne pieniądze. Po trzecie trzeba wyjść zza biurka i zacząć pracować dla mieszkańców.
Budżet miasta nie jest z gumy z roku na rok koszty utrzymania miasta i podległych jej jednostek samorządowych rosną . Zamrożenie podatków to jest około 10-15 ,% strat, budżet Obywatelski około 2 mln, budowa dworca autobusowego kilka mln, budowa przystanku kolejowego kolejne kilka mln, budowa basenu odkrytego milion może dwa, budowa parkingu przy cmentarzu parafialnym kilka mln, wymiana oświetlenia na LED kilkanaście mln, doświetlenie przejść dla pieszych ze 2-3 mln, budowa domu spokojnej starości kilkanaście mln i jeszcze kilka innych pomysłów radnego Przewoźnika potrzeba jakieś 60-70 mln zł.Przy obecnym zadłużeniu miasta 70 mln to byłoby około 130 mln.Skąd pan radny zamierza pozyskać pieniądze na pokrycie tych obietnic wyborczych.
Masę pomysłów ma pan radny tylko jeden szczegół nigdy nic nie mówi o finansowaniu tych pomysłów. Ostatnio Oświęcim był zalany banerami na których były zawarte te pomysły,i powiem szczerze, że to są duże pieniądze.
Panie Doktorze,
tak trzymać
i do przodu Alleluja !