W kwietniu br. ruszy remont odcinków dróg powiatowych: ulica Zaborska w Oświęcimiu – (od ronda Spadochroniarzy do ronda Strażaków OSP), ul. Kombatantów w Brzezince i ul. Karolina w Osieku.
Dziś z udziałem przedstawicieli władz Powiatu – starosty Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarosty Pawła Kobielusza i członka zarządu Jerzego Mieszczaka oraz prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta, wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka i wójta Gminy Osieka Marka Jasińskiego, nastąpiło przekazanie placów budowy wykonawcy inwestycji – firmie Berger Bau. Będzie on miał 60 dni roboczych na remont wspomnianych traktów.
Inwestycja obejmuje wykonanie:
– remontu drogi powiatowej 1878K ul. Kombatantów od km 1+143 do km 2+143,00 w Brzezince,
– remontu drogi powiatowej nr 1859K ul. Karolina od km 0+000 do 0+650 w Osieku,
– remontu drogi powiatowej nr 1897K ul. Zaborska od km 0+600 do 1+360 w Oświęcimiu.
Zakres modernizacji dróg – wymiana nawierzchni jezdni, odtworzenie poboczy. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i budżetów zainteresowanych samorządów.
Fot. RafLor / powiat oświęcimski
Rodowity oświęcimiak wie że na łąkach przy ul.Zaborskiej odbywały się cwiczenia wojsk ,również spadochroniarzy właśnie…
Ble, ble, szuwarku. Dziwni jesteście. Żaden z was nie potrafi nawet w najprostszej sprawie podjąć dyskusji, w zamian tylko bulgot i wyzwiska. .
Masz więc szuwarku jakiś argument za nazwaniem tego ronda na Zaborskiej imieniem Spadochroniarzy? Bo ja nie wiem, czy chodzi o spadochroniarzy spod Arnhem, czy z komunistycznej 6 Dywizji Desantowej. A dlaczego nie Czołgistów albo Saperów – też zacne specjalności.
Natomiast podoba mi się ulica Poncjusza Piłata. Przynajmniej każdy o nim słyszał.
Opowieści dziwnej treści platformy obłąkanych.
Takie małe ronda, jak w Oświęcimiu, to po prostu skrzyżowania z inną organizacją ruchu. A skrzyżowania też będziemy nazywać? OK, na przykład skrzyżowanie Zamkowej z Dąbrowskiego im. Króla Henryka Walezego. Dlaczego? Bo to zdaniem lokalnych patriotów ważna postać, która zatrzymała się w Oświęcimiu, gdy „w nocy z 18 na 19 czerwca 1574 roku, nocował na oświęcimskim zamku Henryk Walezy – uciekający potajemnie z Polski do Francji”. Wstrząsające. Niesamowite.. Ho, ho, ho, w związku z tym ranga Oświęcimia wzrosła niesłychanie.
[Bez]sens byłby taki sam.
Mariola Madej: wiem gdzie w Oświęcimiu jest remiza OSP. Choć jeszcze bliżej tego ronda jest kebabownia. Ale to chyba nie powód, aby tak je kebabowo nazwać.
W ogóle uważam nazywanie małych rond, jakie są w Oświęcimiu, za głupie. Nikt tych nazw nie pamięta, nie są komukolwiek do niczego potrzebne. Jeżeli ulice mają swoje nazwy, to mają też domy obok z numerkami czyli – adresy. A ronda nie. Więc po co? Rondo Spadochroniarzy? Dżizs. To tam jakiś spadochroniarz zawisł na kominie? W wielkich miastach są wielkie ronda i stanowią one jakieś punkty orientacyjne. Oświęcim nie jest wielkim miastem.
XYZ:
Tak jest taka w Oświęcimiu ul. Chopina od ulicy Dąbrowskiego do skrzyżowania z Zus em .To jest tylko 120 metrów.
@ Ą wiesz gdzie jest OSP w Oświęcimiu? Pomyśl, może uda Ci się połączyć kropki.
Są miejskie ulice w jeszcze gorszym stanie, może jakaś kolejność?
Mieszkam w Oświęcimiu od zawsze ale nie wiem gdzie jest rondo Strażaków OSP i tym bardziej gdzie jest rondo Spadochroniarzy. Co za głupie nazwy.