Informacje

Nielegalna zbiórka pieniędzy na rzecz firmy Aksam: policja ustala sprawcę

Policjanci z Oświęcimia ustalili sprawcę nielegalnej zbiórki pieniędzy na rzecz firmy Aksam po pożarze. 47-letni mieszkaniec Osieka został przesłuchany. Policja przypomina o zasadach organizowania zbiórek publicznych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy ustalili sprawcę nielegalnej zbiórki pieniędzy, fot. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy ustalili sprawcę nielegalnej zbiórki pieniędzy, fot. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Nielegalna Zbiórka Pieniędzy na Rzecz Firmy Aksam: Policja Ustala Sprawcę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili personalia i przesłuchali 47-letniego mieszkańca Osieka, który zamierzał zorganizować nielegalną zbiórkę pieniędzy. W ulotce sugerował, że wpłata będzie przekazana na wsparcie firmy Aksam po niedawnym pożarze.

Szczegóły Zdarzenia

Wczoraj, 17 lipca 2024 roku, po południu policjanci zostali powiadomieni, że nieznana osoba, bez konsultacji z firmą Aksam, prowadzi nielegalną zbiórkę pieniędzy na rzecz wsparcia firmy po pożarze, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę.

Działania Policji

W związku z podejrzeniem, że ogłoszenie może doprowadzić do przestępstwa wyłudzenia mienia, policjanci niezwłocznie zajęli się ustaleniem osoby, która kolportowała ulotki w różnych miejscach publicznych. W niespełna dwie godziny dotarli do 47-letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna został przesłuchany w oświęcimskiej komendzie Policji. Przyznał, że przygotował ulotki, dzięki którym informacja o zbiórce miała dotrzeć do dużej liczby osób. Funkcjonariusze ustalili również, że żadna osoba nie dokonała wpłaty na podane przez niego konto.

Przypomnienie od Policji

Policjanci przypominają, że publiczne zbiórki pieniędzy mogą organizować wyłącznie stowarzyszenia, organizacje i fundacje, a także komitety organizowane w celu przeprowadzenia zbiórki na określony cel. W zależności od obszaru, na jakim zbiórka ma być przeprowadzona, pozwolenia na zbiórkę udzielają odpowiednie organy: wójt, burmistrz, starosta, marszałek województwa lub minister właściwy do spraw wewnętrznych.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Wreszcie coś optymistycznego:

    „Do miesiąca powinniśmy osiągnąć produkcję na poziomie 65 procent. Reszta w późniejszym terminie – powiedział prezes Aksamu Adam Klęczar.

    Zaznaczył jeszcze raz, że nikt z około 600 zatrudnionych pracowników na tym nie ucierpi, bo są oni dla firmy na pierwszym miejscu. – Nawet gdy nie będzie pracował, dostanie wynagrodzenie – zapowiedział Klęczar. We wcześniejszej rozmowie z „Gazetą Krakowską” prezes tłumaczył, że pracownicy będą zatrudniani w systemie dwutygodniowym. Potem będzie wymiana załogi. – Chcę, żeby każdy miał pracę – podkreślał” !!!!!!!!!!!!!.

    No to przerzucam się w 100% na paluszki beskidzkie.

Send this to a friend