Sport, Wideo

Re-Plast Unia Oświęcim odpada z Hokejowej Ligi Mistrzów po porażce z HC Oceláři Třinec

Re-Plast Unia Oświęcim zakończyła udział w CHL po przegranej 3:7 z HC Oceláři Třinec. Mimo odpadnięcia z rozgrywek, zespół zdobył cenne doświadczenie, które wykorzysta w TAURON Hokej Lidze.

Re-Plast Unia Oświęcim kończy debiut w CHL z podniesioną głową, gotowa na nowe wyzwania w TAURON Hokej Lidze. / foto: Polskihokej.eu

Unia Oświęcim Kończy Przygodę w Hokejowej Lidze Mistrzów, ale Wraca Silniejsza!

W środę, 16 października, Re-Plast Unia Oświęcim zakończyła swoją przygodę z Hokejową Ligą Mistrzów po przegranej 3:7 z mistrzem Czech, HC Oceláři Třinec. Mecz rozegrano w Werk Arenie, gdzie gospodarze od pierwszych minut dominowali i pewnie pokonali biało-niebieskich. Mimo odpadnięcia z rozgrywek, Unia może być zadowolona ze swojego debiutu w CHL, gdzie pokazała się z bardzo dobrej strony na tle europejskich potęg.

Szybki początek Czechów przesądza o losach meczu

Spotkanie rozpoczęło się od zmasowanego ataku Třinca, który już w pierwszej tercji zdobył pięć bramek, nie dając Unii chwili wytchnienia. Gospodarze otworzyli wynik w 1. minucie po strzale Miloša Romana, a następnie w krótkim czasie podwyższyli prowadzenie dzięki golom Patrika Hrehorčáka, Tomáša Kundrátka, Daniela Kurovskiego i Andreja Nestrašila. Hampus Olsson zdołał odpowiedzieć bramką dla Unii, ale wynik 5:1 po pierwszej tercji stawiał polski zespół w trudnej sytuacji.

Druga tercja przyniosła zdecydowanie lepszą grę biało-niebieskich, którzy poprawili swoją defensywę i zdołali zmniejszyć straty. Christopher Liljewall zdobył bramkę w przewadze, co pozwoliło Unii zmniejszyć dystans do 5:2. W trzeciej tercji, mimo jeszcze jednej bramki dla Unii autorstwa Daniela Olssona Trkulji, Třinec utrzymał kontrolę nad meczem, zdobywając kolejne gole i zamykając spotkanie wynikiem 7:3.

Skrócony przebieg meczu:

• 1:0 Miloš Roman – Libor Hudáček (01:35)
  • 2:0 Patrik Hrehorčák – Viliam Čacho, Radim Mrtka (01:56)
  • 3:0 Tomáš Kundrátek – Marko Daňo, Richard Nedomlel (03:03)
  • 4:0 Daniel Kurovský – Petr Sikora, Libor Hudáček (09:56)
  • 5:0 Andrej Nestrašil – Marko Daňo, Martin Marinčin (17:55)
  • 5:1 Hampus Olsson – Sam Marklund, Daniel Olsson Trkulja (19:19)
  • 5:2 Christopher Liljewall – Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (28:34, 5/4)
  • 6:2 Libor Hudáček – Marian Adámek, David Cienciala (43:07, 5/4)
  • 6:3 Daniel Olsson Trkulja – Hampus Olsson, Carl Ackered (50:27)
  • 7:3 Libor Hudáček – Daniel Kurovský, Petr Sikora (56:56)

Podsumowanie rozgrywek grupowych Unii

Debiut Unii Oświęcim w Hokejowej Lidze Mistrzów był pełen emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zespół z Oświęcimia zakończył fazę grupową na 18. miejscu z dorobkiem ośmiu punktów, co niestety nie wystarczyło do awansu do fazy pucharowej. Przed ostatnim meczem Unia zajmowała 16. miejsce, które dawało szansę na dalszą grę, ale porażka z Třincem zepchnęła ich poza strefę premiowaną awansem.

Oświęcimianie mogą być jednak dumni ze swoich występów, szczególnie biorąc pod uwagę ich zwycięstwa nad KAC Klagenfurt (5:4 po niesamowitym powrocie) oraz Straubing Tigers (4:1). Warto również podkreślić, że Unia grała jak równy z równym z takimi zespołami jak RB Salzburg czy Ilves Tampere, co dobrze wróży na przyszłość.