Sport

Dramatyczna końcówka meczu! GKS Tychy pokonuje Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 i obejmuje prowadzenie w tabeli!

W 12. kolejce TAURON Hokej Ligi, GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 2:1, notując swoje siódme z rzędu zwycięstwo. Decydujący gol padł w ostatniej minucie meczu!

Re-Plast Unia Oświęcim / foto: Jarosław Fiedor

GKS Tychy zwycięża w dramatycznej końcówce!

W 12. kolejce TAURON Hokej Ligi, jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań zakończyło się triumfem GKS Tychy, który pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 na jej własnym lodowisku. Dzięki tej wygranej, tyszanom udało się odnotować swoje siódme z rzędu zwycięstwo i objąć prowadzenie w tabeli ligowej.

Błyskawiczne prowadzenie Unii Oświęcim

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 8. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Krystian Dziubiński, po doskonałej współpracy z Christopherem Liljewallem i Łukaszem Krzemieniem, pokonał bramkarza GKS-u Tychy, dając Unii przewagę 1:0. Choć drużyna z Oświęcimia miała kilka okazji do podwyższenia wyniku, to jednak trójkolorowi utrzymali spokój i odpowiedzieli w drugiej tercji.

Skuteczna przewaga GKS Tychy

W 44. minucie Matias Lehtonen, wykorzystując grę w przewadze (4 na 5), zdołał doprowadzić do wyrównania. Po świetnym podaniu Olliego Kaskinena, fiński napastnik umieścił krążek w siatce, sprawiając, że mecz nabrał nowego tempa.

Decydująca bramka w ostatnich sekundach

Najbardziej emocjonujący moment spotkania nadszedł w końcówce trzeciej tercji. Na zaledwie 30 sekund przed końcem regulaminowego czasu, GKS Tychy po raz kolejny wykorzystał grę w przewadze. Dominik Paś zdobył kluczowego gola, dzięki asystom Filipa Komorskiego oraz Aapo Ahola, zapewniając tyszanom triumf 2:1.

Trudny tydzień dla Unii Oświęcim

Dla Re-Plast Unii Oświęcim, to już druga porażka w ciągu kilku dni, po piątkowej przegranej z GKS-em Katowice. Teraz przed drużyną z Oświęcimia kolejne wyzwanie – starcie z mistrzem Czech, HC Ocelari Trinec, w Hokejowej Lidze Mistrzów, które zadecyduje o ich awansie do fazy pucharowej.

Zobacz wyjątkowe zdjęcia z meczu!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Jarosława Fiedora, który uchwycił najważniejsze momenty spotkania Re-Plast Unia Oświęcim vs GKS Tychy. Znajdziesz je na oficjalnej stronie Re-Plast Unia Oświęcim. Zobacz emocje na lodzie i te niezapomniane chwile w obiektywie!

Co sądzisz o tym meczu? Czy GKS Tychy utrzyma swoją formę? Zostaw swój komentarz poniżej i dołącz do dyskusji!