Informacje

Ile kosztuje AC i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ubezpieczenie autocasco jest bardzo popularną polisą ubezpieczeniową. Kierowcy chętnie wykupują AC i rozszerzają je o dodatkowe pakiety. Z tego tekstu dowiesz się, ile kosztuje AC oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy. Zaczynamy.

Gdzie kupić ubezpieczenie AC?

Najlepszym miejscem jest Internet oraz ogólnodostępne porównywarki ubezpieczeniowe. Wystarczy tylko kilka informacji o Tobie oraz pojeździe, który chcesz ubezpieczyć, by po chwili uzyskać dostęp do listy najkorzystniejszych ofert AC. Jeśli planujesz ubezpieczyć pojazd starszy niż 10 lat to znak, że powinieneś zajrzeć tutaj: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-powyzej-10-lat/

Na co zwrócić uwagę przy zakupie AC?

Zanim kupisz polisę, zwróć koniecznie uwagę na:

sposób naprawy pojazdu – przy nowych i wartościowych pojazdach warto zdecydować się na bezgotówkową likwidację w ASO. Jeśli chcesz jednak ubezpieczyć nieco starszy samochód, możesz śmiało wybrać naprawdę w warsztatach partnerskich.

części użyte do naprawy – zazwyczaj przy naprawie pojazdu w ASO są wykorzystywane oryginalne części, a przy wizycie w warsztacie partnerskim zamienniki. To, jakie części zostaną użyte ma więc duży związek ze sposobem likwidacji szkody, jaki wybrałeś.

udział własny – jeśli zdecydujesz się na udział własny, to odszkodowanie zostanie pomniejszone o kwotę lub procent, którą z ustaliłeś z ubezpieczycielem.

amortyzacja części – Twoje odszkodowanie zostanie pomniejszone w związku z naturalną eksploatacją części. Zazwyczaj im starszy samochód, tym większe jest potrącenie.

suma ubezpieczenia – jest to kwota „do Twojej dyspozycji”. Każde zdarzenie, które powoduje, że AC zostaje uruchomione, zmniejsza sumę ubezpieczenia. Warto więc zadbać o to, by była jak najwyższa.

Kierowcy z regionu w końcu mogę odetchnąć – umowa o budowę obwodnicy Oświęcimia podpisana.

Ile kosztuje AC?

Wiele zależy od konkretnego przypadku, ponieważ każda polisa jest wyliczana indywidualnie na podstawie informacji, jakie dostarczy kierowca. Zrobiliśmy jednak dla Ciebie dwie kalkulacje.

Kalkulacja 1

32-letnia kobieta z Kielc, która jeździ Fiatem Panda z 2010, w benzynie z silnikiem 1.1l o przebiegu 30 000 km zapłaci za AC:

AXA – 601 zł

Link4 – 931 zł

Uniqa – 1741 zł

Kalkulacja 2

48 -letni mężczyzna z Olsztyna z dziećmi i żoną, jeżdżący Fordem Mondeo z 2009 roku z silnikiem 2.0 l i przebiegiem rocznym 20 000 km zapłaci za AC:

AXA – 830 zł

Link4 – 1149 zł

Aviva – 2132 zł

Uniqa – 2538 zł

Zagraniczny urlop? Co przyda się oprócz polisy?

Przed każdym zagranicznym wyjazdem samochodem istotne jest, by sprawdzić, czy ma się ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty.  Chodzi o prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz dokumenty poświadczające, że Twój pojazd jest ubezpieczony. Będziesz potrzebować jeszcze zielonej karty, która obowiązuje w 14 krajach. Więcej o karcie dowiesz się na stronie: https://ubezpieczamy-auto.pl/zielona-karta/. Pamiętaj, by dopilnować tych formalności, w innym wypadku możesz mieć kłopoty przy ewentualnej policyjnej kontroli na zagranicznych drogach.

artykuł powstał we współpracy z partnerem
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend