Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę, a nie masz pieniędzy na jej spłatę, warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Rozwiązanie to proponują niemalże wszystkie banki, a klienci często korzystają z takiej opcji. Jeśli więc brakuje ci środków, by przykładowo spłacić nowe auto z salonu, albo starą pożyczkę, przedstawiam świetną okazję do tego, by wszystko spłacić w terminie. Tym sposobem zaciągnięcie takiego kredytu przyniesie ci ulgę. Nie musisz już kombinować co zrobić, by zgromadzić potrzebne pieniądze w szybkim terminie, zwłaszcza kiedy twoja sytuacja materialna znacznie się pogorszyła w ostatnim czasie. Zdecyduj się więc na taką formę wsparcia. Klikając zakładkę https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
- Co to jest kredyt konsolidacyjny?
- Jakie raty można spłacać takim kredytem, a jakie nie?
- Dlaczego to się opłaca?
- Jaką dokumentację należy przedstawić, przed przystąpieniem do kredytu?
Co to jest kredyt konsolidacyjny?
Fachowo, jest to kredyt, który przewiduje wypłatę gotówki z banku, z którym jesteś związany na spłatę innych pożyczek, rat, czy kredytów również z innych banków. Co istotne, osoba, która zdecyduje się na taką formę spłaty swoich rat, nie dostaje pieniędzy do ręki. Bank najczęściej od razu przeznacza ją na opłacenie wybranych przez klienta banku kredytów czy pożyczek z wyjątkiem sytuacji, w której klient chce przeznaczyć gotówkę na własne cele. Wszystko jednak zależy od sytuacji, w jakiej znalazł się pożyczkobiorca. Decydując się na taki kredyt, możesz samodzielnie wybrać, na co chcesz przeznaczyć uzyskane nowe środki. Możesz je dowolnie łączyć. Na przykład wziąć pożyczkę na spłatę starej raty razem z nowym autem.
Jakie raty można spłacać takim kredytem, a jakie nie?
Konsolidacja może się odbyć, kiedy zaciągnęliśmy: kredyty i pożyczki gotówkowe, wszystkie kredyty ratalne oraz kredyty samochodowe. Niestety nie można uzyskać wparcia w przypadku kredytów na mieszkanie, pożyczek hipotecznych, kredytów konsolidacyjnych, kredytów w rachunku bankowym oraz na karty kredytowe.
Dlaczego to się opłaca?
Przede wszystkim można nie tylko mieć wszystkie spłaty pod kontrolą. Często zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego staje się dużo bardziej opłacalne. Miesięczne raty mogą być niższe, niż te, na które wziąłeś dawno temu pożyczkę. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie mają pod kontrolą swoich pożyczek, wzięły chwilówkę, a ich sytuacja uległa zmianie na rynku pracy i przykładowo poszukują zatrudnienia.
Jaką dokumentację należy przedstawić, przed przystąpieniem do kredytu?
Przed przystąpieniem do takiego kredytu należy przedstawić w banku aktualne, udokumentowane źródła swoich dochodów. Powinno się także do tego dołączyć aktualną umowę o pracę. Bank zapyta się ciebie, czy prowadzisz działalność gospodarczą, ale też, czy pobierasz rentę, emeryturę, albo zasiłek przedemerytalny. Musi także zebrać informacje, odnośnie tego, czy posiadasz gospodarstwo rolne albo czy pracujesz za granicą i jaką masz pensję.
Warto zdecydować się na taki krok, zwłaszcza kiedy nie panujesz nad swoją sytuacją materialną. Zawsze, dużo bardziej opłaca się wziąć taki kredyt i mieć z głowy spłacanie wszystkich innych rat. Dzięki tej opcji zaciągnięte pożyczki staną się jedną spłatą, którą twój bank będzie mieć pod kontrolą. Jeśli chcesz sprawdzić, w którym banku najbardziej opłaca się zaciągnąć taki kredyt, wejdź na stronę internetową totalmoney. Znajdziesz tam już za sprawą jednego kliknięcia oferty wszystkich banków. Porównasz je i wybierzesz najkorzystniejszą z możliwych propozycji dla siebie. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych osób to najlepsza forma wsparcia.