Prezydent Miasta Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2021-2030. Uwagi do projektu można zgłaszać w terminie 35 dni, od 25 listopada do 30 grudnia 2021 roku.
Projekt strategii zamieszczony jest na stronie internetowej ,https://oswiecim.pl/konsultacje-spoleczne-projektu-strategii-rozwoju-miasta-oswiecim-na-lata-2021-2030/ Biuletynie Informacji Publicznej oraz wyłożony jest do wglądu w Biurze Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Oświęcim z siedzibą przy ul. Zaborskiej 2, 32-600 Oświęcim, pokój nr 27-28, tel. 33 842 91 27 lub 33 842 91 28, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.
Uwagi oraz wnioski do projektu strategii można zgłaszać:
elektronicznie, poprzez formularz internetowy,
pisemnie, poprzez formularz dostępny w formacie .pdf lub .doc
Wypełniony formularz można składać:
a. w siedzibie Urzędu Miasta Oświęcim, ul. Zaborska 2, 32-600 Oświęcim, poprzez złożenie na Dzienniku Podawczym,
b. pocztą na adres Urzędu Miasta Oświęcim, ul. Zaborska 2, 32-600 Oświęcim (decyduje data wpływu do Urzędu),
c. za pomocą poczty elektronicznej na adres: konsultacje@um.oswiecim.pl lub poprzez system ePUAP, adres skrytki Urzędu Miasta Oświęcim: /yv0o784mko/SkrytkaESP – rekomendowane jest dołączenie tożsamej wersji edytowalnej dokumentu np. w formacie .doc, .rtf
W ramach prowadzonych konsultacji społecznych odbędzie się spotkanie konsultacyjne w formie zdalnej, w czwartek 16 grudnia o godzinie 14, podczas którego będzie można przedstawić swoje uwagi do projektu Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2021-2030. Osoby zainteresowane udziałem powinny zgłosić chęć swojego uczestnictwa z wykorzystaniem poczty elektronicznej na adres: konsultacje@um.oswiecim.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do wtorku 14 grudnia. Osoby, które zgłoszą się na spotkanie, otrzymają zwrotnie na adres poczty elektronicznej link do spotkania on-line.
Szczegółowe informacje dotyczące konsultacji oraz pliki do pobrania znajdują się na stronie internetowej https://oswiecim.pl/konsultacje-spoleczne-projektu-strategii-rozwoju-miasta-oswiecim-na-lata-2021-2030/ .
Wszelkie informacje dotyczące przebiegu prac nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2021-2030 znajdują się w zakładce “Strategia Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2021-2030”.
UM OŚWIĘCIM
A czego ty chcesz? Oświęcimskiej Doliny Krzemowej? Potrafisz podać kilka przykładów polskich powiatowych miasteczek, które rozwinęły się niesłychanie dzięki burmistrzom – wizjonerom? Przyszłość Oświęcimia i tak będzie rozstrzygać się na linii ZCHO – muzeum – fabryczki w strefie aktywności. Nie sądzę, abyśmy musieli cierpieć z powodu nadmiernych aspiracji. Wystarczy dość dobry szpital, szkoły, komunikacja, dużo parków i zieleni. Miejsce gdzie żyje się spokojnie i bez zgiełku. A teatru i filharmonii raczej u nas nie będzie. Jak się komuś nie podoba, to Kraków czy Katowice czekają, nie ma przecież sprawy. Na Zachodzie wielu ludzi uważa za normalny dojazd do pracy w godzinę, a zamieszkanie w miastach na obrzeżach aglomeracji.
@Krystyna
Wydaje mi się, że ktoś już tu wcześniej zdiagnozował dlaczego w Osw tak słabują rzeczy, o których pisze Krystyna. Zarówno JCh jak i jego poprzednicy to byli ludzie o mentalności wiejskiej (cała ta poetyka „dobrego gospodarza”). Oni nie rozumieli (i z całą pewnością nie mieli) miejskich aspiracji. Jakiś rozwój osobisty, awans zawodowy, dobra edukacja dla dzieci i tym podobne, to były dla nich obco brzmiące hasła. Wystarczały im stołki których się dochrapali. A by się ich dochrapać wystarczały znacznie prostsze pojęcia jak chodnik, studzienka kanalizacyjna, asfalt, no i może wiata przystankowa.
Do tego poobstawianie swoimi kluczowych synekur. Jestem w stanie uwieżyć, że na prowincji w takiej konstelacji można całkiem nieźle funkcjonować.
PS: Gdzieś kiedyś czytałem, że JCh ma córki. Tak się zastanawiam czy doceniły wysiłki ojca i zostały w Osw czy też ich miejskie aspiracje zmusiły je do wyjazdu.
@Oświęcim – dwadzieścia tysięcy
O czym człowieku piszesz ? Guzik mnie obchodzą jakieś lokalne gierki personalne. Domagam się tylko tego by w Osw wreszcie przyjęto do wiadomości to co zrozumieli już nawet buszmeni, że nie ma rozwoju gospodarczego bez rozwoju kompetencji. Od frezowania asfaltu nikt jeszcze nie stał się bogatszy, mądrzejszy czy bardziej kulturalny (a te wskaźniki się z kolei wzajemnie warunkują). Nie żebym była przeciwniczką dbania o ulice. Ale to ma być OPRÓCZ a nie ZAMIAST.
Przymus wzięcia podwyżki wynika wprost z ustawy. Ta mówi o tym, że wynagrodzenie prezydenta miasta musi wynosić przynajmniej 80 proc. maksymalnego na tym stanowisku. A maksymalny pułap takiej pensji wynosi teraz 20 041,50 zł brutto.
W Polsce mieszka już tylko 37 milionów osób. Ponieważ wyjechali głównie ludzie młodzi, a 500+ nie skutkuje, należy jak najszybciej zacząć przyjmować więcej imigrantów, najlepiej z Białorusi i Ukrainy. Zapraszamy!
A jeśli rząd nie chce do reszty wystraszyć Polek i zniechęcić od rodzenia dzieci, sugerowałbym jednak przywrócenie możliwości aborcji płodów zagrażających życiu matki i danie sobie spokój z debilnymi pomysłami typu centralny rejestr ciąż.
Może ktoś powinien podać jakąś statystykę.(mnie się nie chce szukać). Bo jak czytam o wyludnieniu Oświęcimia to wzrasta mi ciśnienie.
Na to wychodzi 🙂
A co to ma do rzeczy ? Głupotę zwalczamy głupotą ?
Frezowanie, Krystyno, jest domeną wszystkich ekip. Jakiś czas temu zrobiono generalny remont Słowackiego obok Dużego Berlina, od Tysiąclecia aż po Dąbrowskiego. Jakość prac okazała się zaskakująco dobra, a nawierzchnia równa jak stół. Przyszedł jednak remont reszty Słowackiego i – penie zostało jeszcze pieniędzy – więc asfalt koło Berlina ponownie zdarto i położono bez sensu nowy. Pamiętasz może kto był wtedy starostą (Słowackiego to droga powiatowa), hę?
Przeciw był jedyny radny niezależny od nikogo Pan Adamaszek Brawo.
Ten dokument można streścić tak: recepta na przyspieszenie procesu marginalizacji i wyludnienia Oświęcimia. Bo istotnie ewenementem jest, że w czasach gdy wszyscy przez wszystkie przypadki odmieniają takie słowa jak: kompetencje, gospodarka oparta na wiedzy, life long learning, etc. na 129 stronach nie znalazła się wzmianka o tym, że w Oświęcimiu jest wyższa uczelnia (nie mówiąc już o pomyśle jak ją wpisać w strategię rozwojową miasta).
Co ciekawe autorzy widzą problem, bo w zagrożeniach piszą:
„Utrzymywanie się bądź pogłębianie się niedoborów kadrowych oraz pogorszenie się sytuacji na rynku pracy(…)” – tylko jakoś nie potrafią połączyć kropek.
Miast tego:
– kolejny raz sfrezujemy asfalt,
– kolejny raz wyremontujemy Rynek.
Tylko jeden radny był przeciw. Kto to – żebym wiedział na kogo głosować?
Odbiory wykonuje sam dla siebie UM Oświęcim i dlatego takie dno i lody. Z Prezydentem odpowiedzialnym na czele. Tylko kaske potrafi doić Ostatnia sesja i podwyżka o 100%. z wyrównaniem od sierpnia.
@obywatel I ODBIOROWYCH,
Też widziałem ten punkt: remont Rynku Głównego. Nie bez powodu na rynku w Oświecimiu od lat kręci się lody…
W programie ujęto remont rynku. Niekończąca historia bubli wykonawczych i projektowych.
panie chwierut, zmień pan w końcu ul. więźniów oświęcima na ul. więźniów auschwitz bo miasto oświęcim nikogo nie więziło