W Urzędzie Miasta odbyło się dzisiaj spotkanie na temat organizacji meczów półfinałowych w hokeju na lodzie, które z udziałem drużyny Re-Plast Unia Oświęcim i JKH GKS Jastrzębie będą rozgrywane 13 i 14 marca na oświęcimskim lodowisku.
Powodem zwołania spotkania przez prezydenta Janusza Chwieruta jest decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego, który rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach.
W naradzie obok prezydenta i pracowników urzędu wzięli udział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport, która jest organizatorem meczów oraz Mariusz Sibik, prezes TH Unia Oświęcim.
Wszyscy chcemy, aby te mecze odbyły się z udziałem oświęcimskiej publiczności. Jednak rozprzestrzenianie się koronawirusa ma dynamiczny przebieg. Będziemy więc monitorować rozwój wydarzeń i na bieżąco podejmować odpowiednie działania
– powiedział prezydent Janusz Chwierut.
Dodał też, że zgodnie z zaleceniem rządu decyzję o odwołaniu imprez masowych może podjąć Wojewoda Małopolski. Wtedy też organizator będzie się musiał do niej zastosować.
TH Unia Oświęcim
Zastanawiają mnie działania Prezydenta i UM. w sprawie profilaktyki . Czy wydano jakieś zalecenia szefom spółek odpowiedzialnych za sprawne działanie miasta?
Jakoś nie mogę w sieci znależć jakichkolwiek informacji.
Włochów są setki w Oświęcimiu wiadomo czemu nikt…. prezydent ma to głęboko w…
Jest dworzec pkp, więc w pobliżu dworca powinien być główny dworzec autobusowy jak i bus Przystanek powinien być w mieście jak i na Osiedlu z rozkładem jazdy.Czy to takie trudne dla włodarzy naszego miasta .Tylu turystów przyjeżdża a również my mieszkańcy wiedzielibyśmy gdzie co jest .Jan masz w100% rację.
Jest w sieci na stronie firmy, która ma siedzibę w Krakowie (to trochę jak z tym lotniskiem w Berlinie, nie ?). Pytałeś więc odpowiadam.
Rozkład jazdy nie jest ani w Oświęcimiu, ani w Krakowie. Jest w sieci. Pytałeś – życzliwie podpowiadam.
Natomiast zgadzam się z Janem, że ktoś (miasto? powiat? jakaś inspekcja?) powinny zadbać, aby przewoźnicy na wszystkich innych liniach (do Bielska, Zatora, Kęt, itp) zgłaszali swoje rozkłady i aby umieścić je w jednym miejscu, na jakiejś łatwo rozpoznawalnej stronie lokalnej. Szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej, przecież w interesie busiarzy powinno być zareklamowanie swoich usług. Owszem, najczęściej jeżdżą tam stali klienci, np. uczniowie do szkół, ale czasem zdarzają się tez pasażerowie okazyjni, którzy maja kłopot. Tak, jest e-podróżnik, ale czy są tam wszystkie połączenia?
@Student
Słusznie, po co nam rozkład jazdy w Oświęcimiu skoro jest w Krakowie.
Podobno bardzo dużo włochów przyjeżdża do parku w zatorze?
Rozkład jazdy jest na stronie regionalnego dworca autobusowego w Krakowie. W obie strony.
Jan, przestań jątrzyć takimi pytaniami.
W XXI wieku ważna jest wąska specjalizacja. Rządzący Oświęcimiem wyspecjalizowali się w przebudowie skrzyżowań na ronda. Skończyli też drugi fakultet z remontów chodników co i tak jest już „zbytkiem łaski” (pamiętasz „Kolację na cztery ręce” z Gajosem w roli Bacha ?). Trzeba przyznać, że w te klocki są faktycznie nieźli. Natomiast komunikacja wykraczająca poza Oświęcim to tylko niepotrzebna komplikacja. Prezydent ma służbowy samochód więc do Krakowa dojedzie. Starosta też. Czego nam więcej trzeba ?
Raz na 2 może 3 lata przytrafia mi się konieczność dojazdu do Krakowa komunikacją publiczną. Problem czym. Rozkład jazdy PKP dostępny, ale długo i nie zawsze można dopasować godzinę. Szukam autobusu. Na przystanku na światłach przy ul. Dąbrowskiego o odjazdach do Krakowa żadnej informacji. Kiedyś był rozkład jazdy PKS w czasie, kiedy firmy dawno nie było (nie tylko na tym przystanku). Na dworcu PKP (miałem trochę czasu w niedzielę) są informacje: w kierunku Katowic i Zawoi na płocie z blachy falistej ogradzającym budowę dworca, w innych kierunkach po przeciwnej stronie – część na ścianie wiaty przystanku MZK, a część w pobliżu na słupku. Rozkłady jazdy busów praktycznie wszędzie są słabo lub wcale nieczytelne, zniszczone i nieestetyczne. Jest trochę informacji na portalu informacji turystycznej miasta ale jak porównałem odjazdy na tabliczce przy dawnej bazie PKS i portalu miejskim to na tabliczce przystanku odjazdów jest dużo mniej i godziny też różne. Za koordynację i nadzór nad busami sprawuje starosta. Gdzie przewoźnicy mają przystanki to zostawia się im i oni za to płacą. W efekcie np. Flixbus (kupiłem bilet) zatrzymuje się tylko na przystanku Społem (dlaczego nie ul. Leszczyńskiej-Muzeum, kto wie co to OZNS?), na dworcu PKP nie zatrzymuje się. Czy busy są tylko dla ich właścicieli, czy prezydent miasta nie jest zainteresowany aby skutecznie organizować transport dla mieszkańców? Czy w rejonie dworca PKP nie powinien być centralny przystanek autobusowy z czytelną jednoznaczną i aktualną informacją? Czy miasta nie stać na portal wyczerpująco informujący o komunikacji dalekobieżnej uwzględniającej przystanki na terenie miasta, czasy odjazdów, przystanki na trasach docelowych i szczegółowych godzinach. Może to jeszcze za trudne, a może to ja jestem malkontentem? Jakiś czas temu przy dworcu PKP osoba zamiejscowa dopytywała się o bus do Katowic, gdzie przystanek, gdzie rozkład jazdy – kilka osób (ze mną włącznie) bezradnie rozkładało ręce.
Zamknąć! Bo znów będą ojszczane przystanki i porozbijane butelki na drodze i „grafiti”