Informacje

OŚWIĘCIM. Postulaty mieszkańców ul. Pileckiego ws. problemu parkingu w Auschwitz

W czasie czerwcowej sesji Rady Miasta Oświęcim głosowano za uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Legionów i Więźniów Oświęcimia (Uchwała LXIII/1001/23). Celem zmiany jest próba rozwiązania kryzysu związanego ze zmianą organizacji pracy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau po otwarciu Centrum Obsługi Odwiedzających przy ulicy Więźniów Oświęcimia. W czasie sesji aktywny udział w tej sprawie wzięły udział radne koła radnych KOS 2018 Agnieszka Komendera i Mariola Madej wyraźnie zauważając, że rozwiązanie problemów nie wymaga budowy kolejnego parkingu skoro przy ulicy Leszczyńskiej jest ich znacznie więcej i wystarczy doprowadzić do otwarcia alei Bartoszewskiego dla ruchu pieszych. Uchwałę uchwalono większością jednego głosu.

Radna Agnieszka Komendera złożyła interpelację w tej sprawie przekazując postulaty mieszkańców oraz dodatkowo uzupełniła swój wniosek o dwa pytania.

Dołączamy treść interpelacji w wersji edytowalnej. Odpowiedź powinna się ukazać pod adresem: http://bip.oswiecim.um.gov.pl/6416/dokument/40914. Sesja jest zarejestrowana pod adresem: https://oswiecim.pl/63-sesja-rady-miasta-oswiecim-z-dnia-28-06-2023r/ , dyskusja około 1:15:00.

Treść interpelacji:

Źródło: KOS 2018

Previous ArticleNext Article

37 Comments

  1. @ Bart
    buahahaha
    nawet nie potrafisz tego udowodnić, pieprzysz jak potłuczony Ro-bart 🙂 lepiej się sprawdzasz jako tewu dla dżejbi
    naucz się prowokować bo na razie njesteś na poziomie przedszkole buahaha, nawet małpiciel jest lepszy

  2. @ czytający w zbożu

    Niech zgadnę – wśród osób nie znających przepisów pewnie nie raz uchodziłeś za eksperta…

  3. @łaps’erdak
    zachwycające jak precyzyjnie piszesz o sobie łapsie, anonimie, mieszkańcu. Pogratulować autodiagnozy.

  4. @Czytający w zbożu

    Chłopie. Mylić się jest rzeczą ludzka. Ty za to z trwania w błędzie robisz dyscyplinę sportową. Trzeba tłumaczyć Ci coś co zrozumie nawet dziecko. Pomyliłeś się i z uporem godnym osła starasz się przekonać innych, że masz rację.
    NIE MASZ RACJI. NIE ZNASZ PRZEPISÓW. WYMYŚLASZ DEFINICJE byleby kolejny raz nie wyjść na jełopa. ZA PÓŹNO. Jełopa zrobiłeś z siebie kilka komentarzy temu.

  5. @Łaps’erdak
    coś ci umknęło… Co?
    przeczytaj raz jeszcze to, co napisałem wcześniej, albo poproś o wytłumaczenie kogoś, kto potrafi czytać ze zrozumieniem.
    A.. i ważne, musi znać i rozumieć język polski na poziomie wyższym niż wczesny etap przedszkola.
    Wykroczenie dynamiczne i statyczne w ruchu drogowym to dookreślenia wskazujące na charakter czynu. Ponieważ nie zrozumiałeś to wyjaśniam. Dynamiczne to te kiedy pojazd jest w ruchu, statyczne to te kiedy pojazd stoi.
    I jeszcze jedno: „Nie ma takiego miasta jak Londyn, jest Lądek Zdrój. Ale to za granicą!. To co pan nie mówi, to ja muszę poszukać!!!”

  6. @Anonim vel ŁAPS’erdak
    to ty się skup. jezeli uznamy, że taka sytuacja jest możliwa, to kierujący popełnia dwa wykroczenia i postawa do odholowania nie jest niestosowanie się do znaku zakaz ruchu tylko spowodowanie zagrożenia te cetera.

  7. @czytający w zbożu

    Dorzuciłeś bluzgi czyli dotarło do ciebie, że się pomyliłeś. Teraz próbujesz ściągnąć mnie na swój poziom gdzie pewnie chciałbyś pokonać mnie

    Ps. Prawo w Polsce nie definiuje czegoś takiego jak wykroczenie dynamiczne – zmyśliłeś to w nadziei, że ktoś się nabierze.

    Ostatni komentarz anonima jest mój – nie wpisałem nicku.
    Pozdrawiam.

  8. Teraz się naprawdę skup. Wyobraź sobie że za znakiem B-1 (bez znakuno odholowaniu ) kierujacy pozostawił samochód i sobie poszedł. Auto blokuje ruch lub zagraża bezpieczeństwu (np. Ustawieniem).
    Auto zostaje odholowanie.

  9. @łaps
    raczej łaps’erdak ale niech ci będzie…
    z nas dwóch to ty nie uważałeś na lekcjach czytania ze zrozumieniem.
    dokładnie 29 lipca o 9:51 napisałem cyt. gdyż T-24 używa się w zestawieniu ze znakami B-35 i B-36, na co wskazuje art. Art. 130a. 1.1. prawa o ruchu drogowym
    „Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:
    1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;”

    Niestosowanie się do zakazu ruchu łapserdaku jest wykroczeniem dynamicznym, pojazd jest w ruchu łapsie. W RUCHU. Odholować można wyłącznie pojazd, który został pozostawiony przez kierującego.

    tabliczka T-24 nie funkcjonuje jako samodzielny znak drogowy, więc używa się jej w połączeniu z zakazami zatrzymywania się i zakazami postoju B-35 i B-36. istnieją opinie, że można ją stosować ze znakami B-37 i B-38 ale moim zdaniem to zbyt daleko idąca interpretacja.

    Mój post, łaps’erdaku dotyczył zestawienia T-24 ze znakiem B-1, nie zrozumiałeś tego i nic na to nie poradzisz.

    Wybacz, że odpowiadam dopiero teraz, ale w odróżnieniu np. od małpiciela, mam życie poza internetem.

  10. @ małpa
    specjalnie dla ciebie małpicielu wszeteczny klasyka polskiej poezji:
    „Próżnoś repliki oczekiwał, nie dam ci prztyczka ani klapsa, nie powiem nawet pies cie ….. bo to mezalians byłby dla psa”

  11. Małpa ten Kobierzyn dopiął wszystko jak możesz napisz o tym nikt nie będzie się śmiał, rozumiem twoja frustrację i stany lękowe, uspokój się ta opieka zawsze będzie bezplatne a chwierut no cóż musi odejść!

  12. @Doktor Ewa, tak, przecież cię odwiedzałem, nie pamiętasz? Za mocno ci docisnęli kaftan?

  13. @czytający w zbożu

    Gdybyś bardziej się skupił podczas czytania przepisów to nie brnąłbyś w to dalej z uporem maniaka.

    Art. 130a. [Usunięcie pojazdu z drogi. Przepadek pojazdu. Koszty usunięcia. Blokada kół pojazdu]
    1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:
    1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu.

    Koniec i kropka.

    Tu nie ma żadnej dodatkowej filozofii.
    Pomyliłeś się na samym początku i teraz na siłę staraszb się udowodnić, że masz rację. Nie masz. Przyjmij to do świadomości.

  14. @czytający w zbożu, idź już trepie, Kobierzyn i kaftan czeka. Widać, że masz cos z deklem, pod każdym artykułem jesteś alfa i omega. Bleeee. Pozdrawiam środkowym palcem.

  15. @łaps
    art. 130a prd wymienia wszystkie przypadki usuwania pojazdów na koszt właściciela, jeżeli chcesz mnie przekonać że ust.1 pkt 5 wskazuje na powiązanie ze znakiem B-1, to równie uprawnione jest uznanie, że pod każdym znakiem drogowym można powiesić t-24 i to będzie skuteczne rozwiązanie.

  16. Rozważcie panowie redaktorzy likwidację możliwości komentowania artykułów. Może wtedy będzie tu mniej polityki. Nie da się tego czytać. Co to wnosi? Pewnie tu piszą polityczni oponenci władz miasta.
    Mieszkańcy mają swój rozum i wybiorą. Nie trzeba im podpowiadać. To może być przeciwskuteczne.

  17. @czytający w zbożu

    DO-CZY-TAJ chłopie. Jak najbardziej można odholować samochód, którego kierowca nie stosuje się do znaku B-1. Dzieje się to bardzo rzadko ale były takie przypadki.

  18. @Anonim
    nie rozumiesz, wczoraj używałem telefonu i słownik T9 w niecny sposób zamienił słowo odholować na odblokować, nie zauważyłem i zrobił się lapsus 🙂 przepraszam.
    Co nie zmienia faktu, nie można odholować pojazdu za niestosowanie się przez kierującego do znaku B-1

  19. @czytający w zbożu

    Co jeszcze wymyślisz?
    Zanim napiszesz coś o przepisach mówiacych o zakladaniu blokad to doczytaj.

  20. Ja byłem skupiony i nie rozumiem. Czy to znaczy, że jak się zastosuję, to jest podstawa do zablokowania?

  21. @ Mieszkaniec
    Skup się bo nie będę powtarzał dwa razy. Niestosowanie się do znaku b-1 Nie może stanowić podstawy do odblokowania pojazdu. Na ludzi może działać zakaz ruchu kombinacja tylko na podobnych tobie.

  22. Przeciez wiadomo, ze nie kazdy jest wszechwiedzacy jak ty, chodzaca alfo i omego, ale skoro takie znaki sa ustawiane i dzialaja…wiec jak nie mozna jak mozna…

  23. Co dobrego dla tego miasta zrobili PO
    Paprancy? NIC! Chwierut musi odejść!

  24. @ Mieszkaniec
    Kombinacja b-1 I t-24 może odstraszyć wyłącznie kogoś kto nie ma prawa jazdy albo kupił je na bazarze.

  25. Napisalem w jakim miejscu ta kombinacja znakow jest zastosowana (jedz i sprawdz) i spelnia swoja role (odstrasza turystow przed parkowaniem w tym miejscu)…

  26. @Mieszkaniec
    myśleć, myśleć … czytać, wyciągać wnioski…
    Każdemu wolno napisać coś takiego „Mysle, ze rozwiazaniem problemu byloby ustawienie znaku „zakaz ruchu w obu kierunkach” z wylaczeniem mieszkancow i zaopatrzenia, a pod nim znaczek z odholowaniem samochodu.”
    Cóż my tu mamy „znaczek z odholowaniem samochodu” czyli tabliczka podznakowa T-24. problemu nie da się rozwiązać w ten sposób, gdyż T-24 używa się w zestawieniu ze znakami B-35 i B-36, na co wskazuje art. Art. 130a. 1.1. prawa o ruchu drogowym
    „Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:
    1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;”
    Dla niekoomatych – znak B-1 oznacza „zakaz ruchu w obu kierunkach” pojazdów kolumn pieszych i poganiaczy zwierząt.
    Mieszkańcu – ZAKAZ RUCHU to nie zakaz zatrzymywania się lub zakaz postoju. Nie można legalnie odholować pojazdu, którego kierujący nie zastosował się do „zakazu ruchu” a zatrzymał się w miejscu, w którym to nie jest zabronione i nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu.
    cyt.”z wylaczeniem mieszkancow i zaopatrzenia,”
    Zastanawiałeś się kiedyś mieszkańcu ile jest osób, kategorii osób, które z różnych względów muszą/powinny mieć prawo do korzystania z prawa wjazdu na teren Osiedla Rtm. Pileckiego? Nawet jeżeli cztery z tych kategorii uznamy za „zaopatrzenie” to pozostanie siedem-osiem. Co dalej?
    Samo postawienie znaku B-1 nie wystarczy, lepszym rozwiązaniem jest „strefa B-1”, czyli prostokątna tablica ze znakiem B-1 i szereg działań logistycznych związanych m.in. z przygotowanie zasad obowiązujących w strefie, dystrybucją identyfikatorów, Co będzie najtrudniejsze – dyscyplinowanie kierujących, wszystkich kierujących, którzy nie stosują się do oznakowania i zasad obowiązujących w strefie hmm „ograniczonej dostępności.
    Pomysł ze szlabanami jest hmm …

  27. Pani Agnieszko, jakby pani porozmawiała z p. Mariolą to nie musiałaby pani pisać interpelacji. Pan prezydent A. Bojarski otrzymał te postulaty od organizatorów pikiety w dniu 15.07. 2023 r. Postulaty te pan prezydent dostał m.in. w mojej i pani Marioli obecności. Zaproszenie do RO dalej aktualne.

  28. UM miasta jest zabetonowany przez JCh i AB. A mieszkańców tak jak ich swita radnych mają głęboko w…. Nic nowego . Czas pokazać na wyborach gdzie my mieszkańcy ich mamy. PCh to tylko w śmieciach z ratusza występuje a na mieście go nie widać.

  29. Z zabudowa smietnika zastanowilbym sie dwa razy, bo lepiej, zeby smieci ladowaly w smietniku niz obok altany. Turysci nie beda zabierac smieci ze soba bo altana zamknieta tylko zostawia obok, bo przeciez przyjedzie smieciarka i zabierze…

  30. Bardzo powoli cos sie dzieje w temacie. Ustawili znak D4a…Mysle, ze rozwiazaniem problemu byloby ustawienie znaku „zakaz ruchu w obu kierunkach” z wylaczeniem mieszkancow i zaopatrzenia, a pod nim znaczek z odholowaniem samochodu. Taki zakaz jest na ul Legionow na malym parkingu przy willi Hessa(podobno w bloku obok mieszkanie ma dyr. Cywinski). Nie sadze, zeby turysta widzac takie znaki ryzykowal pozostawienie samochodu…Ale dlaczego takich znakow na Pileckiego nie da sie postawic? Nie mam pojecia…ale widzac decyzje podejmowane przez miasto wymysla cos tworczego co problemu nie rozwiaze…

  31. Wczoraj (27.07) policja wystawiała mandaty mieszkańcom os. Pileckiego za nieprawidłowo zaparkowane samochody (zbyt bliska odległość od skrzyżowania)! Nie dość że mieszkańcy nie mają gdzie parkować na tym osiedlu, dodatkowo turyści zajmują im miejsca parkingowe to jeszcze dostają za to mandaty! Chyba nie o to chodziło w tej całej interwencji. A turyści nadal parkują gdzie popadnie, na byle skrawku trawy.

    Może należałoby zrobić parking PMAB bezpłatny, a za cenę parkingu podwyższyć bilety wstępu?

  32. Aby zobaczyć skalę problemu i wariactwo tam występujące warto udać się tam na spacer w jakiś weekend.

    Jak prezydent i władze muzeum mogły dopuścić do takiej anarchii w tym miejscu?

    Mieszkańcy powinni blokować tam ruch regularnie i pokazywać wizerunek osób odpowiedzialnych za ten stan!

  33. Krótko i na temat. Zaniechanie ze strony miasta jest niestety faktem, jednak brak chęci współpracy dyrekcji PMAB jest tym, na co również warto zwrócić uwagę.
    Przez długie miesiące nie można było uzyskać z tej instytucji informacji czy Al. Bartoszewskiego będzie dostępna dla ruchu pieszego. Może w skutek obecnych działań powoli, zostaną wprowadzone zawarte w postulatach zmiany.

Send this to a friend