Informacje

OŚWIĘCIM. Radosław Włoszek nowym szefem Związku Regionalnych Portów Lotniczych

Pod koniec marca 2023 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych (ZRPL). W jego trakcie powołano Zarząd organizacji na kolejną, dwuletnią kadencję. Nowy Zarząd liczyć będzie trzech członków, każdy z nich pełni swoją funkcję społecznie :

Na stanowisko prezes Zarządu ZRPL kadencji 2023 – 2025 został powołany Radosław Włoszek. Od 2016 roku Radosław Włoszek jest prezesem Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o.  Ukończył Uniwersytet Jagielloński oraz studia podyplomowe na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest także absolwentem studiów Executive Master of Business Administration w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego. W latach 2006 – 2008 był dyrektorem i Prezesem Zarządu PUHiT „Kraków” Sp. z o. o. W latach 2009 – 2016 kierował Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa SA w Katowicach, odpowiadać m. in. za kwestie związane ze Euroterminalem w Sławkowie. Był członkiem rad nadzorczych ŚRH Obroki w Katowicach, CZH SA w Katowicach, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” Sp. z o.o. w Bełchatowie oraz Enea SA w Poznaniu. Przez trzy kadencje, od marca 2017 roku do marca 2023 roku, Radosław Włoszek pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Nowym wiceprezesem ZRPL został wybrany Adam Hamryszczak, który na co dzień jest prezesem Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka. Ukończył magisterskie studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. Absolwent studiów podyplomowych w Warszawskiej Szkole Biznesu, na wydziale zarządzania. Posiada tytuł Master of Business Administration. W 2008 r. związał się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo z  Departamentem Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym  Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Od listopada 2015 r. pełnił  funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju kierowanym przez Premiera Mateusz Morawieckiego, a od 18 stycznia 2018 r. do 4 czerwca 2019 r. na tożsamym stanowisku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Pełnił również funkcje członka Stałego Komitetu  Rady Ministrów. 22 czerwca 2019 r. objął stanowisko Prezesa Portu Lotniczego ,,Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o.  Członek Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2021 – 2024.

Na drugą kadencję wiceprezesa ZRPL został powołany Andrzej Hawryluk, prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin. Jest Absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie (ruch lotniczy) i Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej (sterowanie ruchem w transporcie). Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Łódzkiej. Z branżą lotniczą związany od początku kariery zawodowej. Przez wiele lat zatrudniony w Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”, dyrektor Biura Spraw Pracowniczych, zastępca Naczelnego Dyrektora PPL – Dyrektora Pionu Inwestycji. Odpowiadał za realizację inwestycji strategicznych dla przedsiębiorstwa. W Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej dyrektor Ośrodka Szkolenia Lotniczego, szkolącego kontrolerów ruchu lotniczego. Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w ruchu Lotniczym w PAŻP. Odpowiedzialny za wykonywanie zadań Safety Managera, ochronę infrastruktury oraz koordynację i wykonanie całościowego system zarządzania kryzysowego. Był członkiem rad nadzorczych spółek: Chopin Airport Development, Port Lotniczy Gdańsk, LOT Usługi Lotniskowe w Krakowie oraz POZ-LOT Usługi Lotniskowe. Od czerwca 2021 r. członek rady nadzorczej „Łęczyńska Energetyka” spółka z o.o. w Bogdance. W czerwcu 2020 r. powołany na prezesa Portu Lotniczego Lublin.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych zrzesza obecnie następujące lotniska: Bydgoszcz – Szwederowo (BZG), Gdańsk – Rębiechowo (GDN), Katowice – Pyrzowice (KTW), Kraków –  Balice (KRK), Lublin (LUZ), Łódź – Lublinek (LCJ), Modlin (WMI), Olsztyn – Mazury (SZY), Poznań – Ławica (POZ), Rzeszów – Jasionka (RZE) i Wrocław – Strachowice (WRO).

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

  1. Gratuluję.

    Jedynie zastanawiają mnie ostatnie wydarzenia (chyba niestety polityczne) dot. lotniska w Pyrzowicach. Miała latać turecka linia na trasie Stambuł – Katowice, a tu nagle d..pa i LOT otwiera tą trasę z…Balic.
    Podobnie z lotami do Armenii….
    Jeszcze na marginesie. Do niedawna ZRPL był prezes GTL Artur Tomasik….. przypadek czy 0:3 dla Krakowa?

  2. Małpa napisz jaką masz szkołę bo jakoś słabo to widzę. Jak piszesz to sam to analfabetą nie jesteście!

  3. Oczywiście znajdą się zawistnicy, którzy powiedzą, że te kierunki (w co absolutnie nie wierzę) to tzw. diploma mill lub degree mill.

    Termin ten używany jest pejoratywnie do opisania akredytowanej instytucji o niskich standardach przyjęć na studia i niskim wskaźniku zatrudnienia kadry naukowej.

    Przy okazji wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku kontrkandydaci Donalda Trumpa zarzucali mu, że jeden z jego wielu biznesów – Trump University – jest fabryką dyplomów. Mitt Romney komentował, że obietnice Donalda Trumpa są bezwartościowe, identycznie jak dyplomy z Trump University.

    Ale to przecież niemożliwe, aby p. premier Morawiecki oszukiwał wyborców chwaląc się takimi bezwartościowymi dyplomami. Które faktycznie bezwartościowe nie są, można kupić aż za 2-3 tysiące dolarów. Ponieważ pan premier Morawiecki jest uczciwym człowiekiem.

  4. Co prawda nadal p. prezesowi Radosławowi daleko do p. premiera Morawieckiego, który robił takie studia cztery jednocześnie:

    „Studia na kierunku historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego ukończył w 1992. Kształcił się następnie na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu. Studiował także na Uniwersytecie w Bazylei i w Kellogg School of Management przy Northwestern University.

    Jak widać musiał w dodatku latać jak wściekły między Wrocławiem, Niemcami, Szwajcarią i USA.

    Więc Morawiecki jednak zdolniejszy 🙂

  5. Zapomniałem dodać, że taki dyplom dostaje się napisany po angielskiemu. Robi wrażenie, prawda?

  6. Wybierając studia MBA Executive Master of Business Administration w Krakowskiej Szkole Biznesu
    – zyskasz dostęp do najbardziej aktualnej i przydatnej wiedzy z zakresu procesów biznesowych
    – rozwiniesz kompetencje miękkie
    – wzmocnisz zdolności komunikacyjne i przywódcze
    – skupisz się na rozwoju indywidualnym pod okiem doświadczonych trenerów

    To są jak widać bardzo przydatne studia, na których studenci (średnia wieku 40 lat) muszą ryć nocami, ostro zakuwać i zdawać bardzo trudne egzaminy.

    A w nagrodę (oczywiście po opłaceniu odpowiedniego czesnego) otrzymuje się bardzo piękny kolorowy dyplom.

  7. A świadomość, że zaczynał jako skromny nauczyciel w „Konarze” zupełnie zwala z nóg.

  8. Capo di tuti capi oświęcimskiej PO dorabiał jako cieć na budowie. Szacunek dla PiS za tak wszechstronną kadrę

  9. „W latach 2006 – 2008 był dyrektorem i Prezesem Zarządu PUHiT „Kraków” Sp. z o. o.” – Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych – to takie przytulisko dla upadłych działaczy pis. Przewinęli się przez nie wszyscy lokalni pisowcy po wywróceniu się pierwszego rządu Marcinkiewicza/Kaczyńskiego
    W latach 2009 – 2016 kierował Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa SA w Katowicach, odpowiadać m. in. za kwestie związane ze Euroterminalem w Sławkowie.
    Był członkiem rad nadzorczych ŚRH Obroki w Katowicach – „jest właścicielem kompleksów handlowo-magazynowych przy ulicy Obroki 130 oraz Gliwickiej 234 w Katowicach”.
    CZH SA w Katowicach – „Grupa CZH S.A. „Jest dostawcą wyrobów stalowych oraz innych materiałów i produktów dla przemysłu i budownictwa. Oferuje m.in.: blachy gorącowalcowane w kręgach, blachy gorącowalcowane w arkuszach, kształtowniki stalowe gorącowalcowane, kęsiska, pierścienie i kołnierze stalowe, śruby i nakrętki specjalne do montażu obudów górniczych, odkuwki”.
    Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” Sp. z o.o. w Bełchatowie – wiadomo, rury wodociągowe i kanalizacja
    Enea SA w Poznaniu – kasa, kasa i kasa.
    Wszystko to albo typowe spółki nomenklaturowe albo firmy z biurkami dla działaczy odstawionych na boczny tor: z dziesięć tysięcy pensji, zakres odpowiedzialności żaden.
    Jak widać p. Radosław to człowiek renesansu jest. Na wszystkim się zna, na hotelarstwie, kanalizacji, prądzie elektrycznym, śrubkach i nakrętkach też. W CV brakuje mu tylko prezesowania w ośrodku badań nuklearnych w Świerku i w zarządzie portu morskiego w Łebie.
    Brawo!!!

  10. Nasłać teraz kontrole poselską z Sowa na czele,by ten program ,,rodzina PiS+” wyjaśnić gazecianym lemingom!

Send this to a friend