Rusza Powiatowy Program Polityki Zdrowotnej pn. „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego w latach 2024-2026”.
Starosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz podpisali 2 lutego w starostwie umowy z przedstawicielami podmiotów medycznych wyłonionych w konkursie ofert. Obecne były również członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska i naczelniczka wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych Monika Stalica.
Jak już informowaliśmy, do realizacji zadania wyłonione zostały następujące podmioty:
1. Gyncentrum Sp. z o. o., ul. Żelazna 1, 40-851 Katowice
- Miejsce wykonywania Programu: ul. Mehoffera 10, 31-322 Kraków
2. Gyncentrum Sp. z o. o., ul. Żelazna 1, 40 -851 Katowice
- Miejsce wykonywania Programu: ul. Żelazna 1, 40-851 Katowice
3. Provita Sp. z o.o., ul. Fabryczna 13 d, 40-611 Katowice
- Miejsce wykonywania Programu: ul. Fabryczna 13 d, 40-611 Katowice.
Pomysłodawcą powiatowego Programu jest wicestarosta Paweł Kobielusz. 18 października ub. roku Program przyjęła Rada Powiatu w Oświęcimiu. Program w całości jest finansowany z budżetu Powiatu Oświęcimskiego.
Program „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego” przewiduje dofinansowanie dla 12 par rocznie, czyli 36 par w ciągu 3 lat trwania Programu.
Pacjenci zakwalifikowani do Programu mają prawo do skorzystania z jednorazowego dofinansowania do leczenia w wysokości do 8 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie lub do jednorazowego dofinansowania w wysokości do 4 tys. zł do procedury adopcji zarodka, jak również możliwość skorzystania z jednej bezpłatnej wizyty u psychologa posiadającego doświadczenie w pracy z parami niepłodnymi.
Nabór par do Programu będą prowadzić wspomniani realizatorzy. W najbliższych dniach poinformujemy o naborze. Stosowna wiadomość ukaże się także na stronach internetowych realizatorów Programu.
Źródło: powiat oświęcimski / Fot. Wikipedia
Kto ci dał prawo jazdy.
Oj ZIBI, widzę, że jakość spermy to nie jedyny problem, z którym się borykasz.
To kościół ponosi moralną odpowiedzialność za aborcję,i invitro. Dla nich liczyła się tylko kasa .Popierali partię Kaczyńskiego.
ZIBI, czyli Kaczyński i kościół są winni marnej jakości twojej spermy ? Nie pomyślałbym.
Rząd Szydło,i Morawieckiego wolał dać kasę na czarną zarazę ( mafię )niż na in vitro.Popierał ideologię kościoła liczył się tylko interes partyjny. Na instytucje,fundację kościelne poszło z naszych podatków kilka miliardów złotych.Gdyby nie 1,5 miliona Ukrainek które w Polsce urodziły dzieci ilość dzieci urodzonych w ostatnich 2 latach liczba urodzeń byłaby poniżej 200 tyś .To pokazuje jak rząd PiSu ponosi odpowiedzialność za ten niż demograficzny. Powinni być za to rozliczeni .Ale zwolennicy PiSu powiedzą , że to wina Tuska.
Przed likwidacją in vitro w Polsce rodziło się około 400 tyś dzieci.A w roku 2023 urodziło się tylko 272 tyś. Niż demograficzny porównywalny do roku 1952. Ale komuniści woleli te pieniądze dać na kościół. Teraz martwią się co robić dalej.
Może najpierw więcej światła na przejściach?
I to jest dobra informacja . Ze przypomnę , mamy 21 wiek…
Super. Jeszcze jakby się trochę grosza znalazło na papier toaletowy w szkołach.