Rusza przyjmowanie wniosków na sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Osoby uprawnione do dodatku węglowego za tonę paliwa zapłacą 2 tys. zł. Wnioski należy złożyć do 18 listopada, aby zakupić węgiel na ten rok. Z kolei, aby kupić węgiel po preferencyjnej cenie w przyszłym roku wniosek należy złożyć do 15 lutego 2023 roku. Ustawodawca przewidział możliwość zakupienie 1,5 tony opału w 2022 roku oraz 1,5 tony w 2023 roku. Złożenie wniosku wiąże się z obowiązkiem zapłaty za węgiel preferencyjnej ceny 2 tys. zł brutto za jedną tonę. Po zweryfikowaniu wniosku wnioskodawca otrzyma informację o wysokości należnej wpłaty za zamówiony rodzaj paliwa oraz termin jej opłacenia. W przypadku nieuiszczenia opłaty wniosek nie zostanie zrealizowany. Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej lub Dzienniku Podawczym w głównym budynku urzędu przy ulicy Zaborskiej 2. Węgiel będzie sprzedawany samorządom przez dostawców wskazanych w rozporządzeniu przygotowanym przez resort aktywów państwowych. Oświęcimianie będą mogli odebrać opał z jednego ze składów, które znajdują się w Oświęcimiu.
Dlaczego Kaczyński nie ma dzieci? Czyżby robił to samo co dwudziestopięciolatki?
a w którym pokoju będzie sprzedawać
Janusz do łopaty. W końcu zapracujesz na te 20 tysi miesięcznie co ci płacimy
A może zrobić go np. ministrem kultury? Na pewno by się nadał.
Hotin kandydatem pis na prezydenta Oświęcimia! Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Brawo!
Y^^^ć POwców w kazdym miejscu w Polsce,bo to opcja niemiecka zwana dla zmyły Jewropejska!
Do Hotin. Jesteś niedouczony. Wcale żadna ustawa samorządowa go nie obliguje. Wejście samorządów w kolportaż węgla jest całkowicie dobrowolny!!! Ci włodarze co mają głowę na karku się nie przyłączyli ( Rządzący z PIS-u – oczywiście pod naciskiem musieli) bo potem zostaną z niepalnym gównem Sasina którego nikt nie kupi do wiosny a Sasin na wiosnę powie- to wasz problem- utylizujcie na własny koszt.
Oczywiście. Cogito. Ergo. Sum.
@hutin
Bo z próżnego w puste to nawet Salomon nie naleje…
Chłopaku – ogarnij się – Ślązacy po węgiel nad morze jeżdżą…
Dobra zmiana…
Małpa myślisz ?
JPR…. Januszek wungiel załatwił mieszkancom,do czego go ustawa o samorządach obliguje. Pytanie tylko dlaczego tak zwlekała ta ka..lia POwska?
Tak myślałem. Ech sowiecka ty morduchno.
Brakowało mi tego słowa paranoiczna obsesja ale ja ci leku nie przeposzę tylko pan doktor ,uważaj na biały kaftan!
Trans – walnij się w ten pusty pisowski łeb. Jakaś obsesja?
Małpa byłaś u specjalisty?
Czekał na zgodę Tuskomatoła a mieszkańców miał głęboko w PO-ważaniu. Taki to POwski z Janusza hiPOkryta!
Kiedy Urząd na polecenie rządu zacznie sprzedawać ziemniaki?
Zenon nie wiem czy wiesz ale niepalny węgiel w ramach reklamacji już trafił do dostawcy. Ten miał go odesłać do portu. Brak informacji o dalszych losach.
@policjant. To weź sobie trochę węgla i pal palnikiem od góry. Jak zaraz zgaśnie to się nie zdziw. Słyszałeś kiedyś o cugu? Widziałeś kiedyś pięć do którego węgiel sypie się pod ogień? Więcej myślenia, mniej TVN i wyborczej.
Do podwójna @@@ Zenon. To ty się nie kompromituj. Skoro nie wiesz że palnik wytwarza kilkanaście razy większą temperaturę spalania niż masz w swoim piecu to się nie kompromituj bo takie rzeczy nawet 8-o klasista z podstawówki wie. I to nie była żadna ustawka bo węgiel od rolnika został juz odebrany co osobiści potwierdził właściciel składu węgla dodając że zwraca pseudo- węgiel do portu tam gdzie jego miejsce
@Policjant nie kompromituj się. Nawet średnio rozgarnięty człowiek wie że z tym węglem to była ustawka. W ten sposób nieda się zapalić żadnego węgla polskiego i ruskiego również.
Myśle że wielu potencjalnych odbiorców węgla zastanawiało się czy i jaki haczyk tkwi w sprzedaży węgla przez Gminy, Otóż jest i to bardzo poważny. Mianowicie gdy zakupimy węgiel od Samorządu nie ma- powtarzam nie ma już możliwości reklamacji!!!!!!! tak jak w przypadku zakupienia węgla bezpośrednio z kopalni czy też ze składu. Tak jak to miało miejsce w przypadku rolnika który palnikiem sprawdził że węgiel się nie pali i kilka dni temu została uwzględniona jego reklamacja a węgiel został juz na koszt sprzedawcy odebrany z posesji. Gdy „kupisz węgiel” od samorządu i okaże się że połowa to niepalny, zabrudzony na czarno kamień to jesteś w czarnej dupie!!!!! i zostajesz z tym syfem- bez węgla i bez pieniędzy!!! bo samorząd nie jest właścicielem towaru!!!! Sasin scedował sprzedaż węgla na Samorządy bo w Gdyni, .Gdańsku i Świnoujściu są zawalone węglem ( czyt. błotem węglowym) całe nabrzeża portowe co generuje koszty bo blokuje rozładunek innych towarów oraz dokłada koszty długiego oczekiwania na rozładunek statków na redzie portu
Jak to mozliwe?! Jak tu teraz opluc pisiorow? albo popaprancow? jak wspolpracuja w Oswiecimiu ws. wegla…Jaka piekna cisza:) oby jak najdluzej…
Zrobiło się cicho bo na sprzedaż nie zgodził się biznesmen z Torunia, który ma udziały w Żabce.
A tak z ciekawości: jak idzie rządowi PiS zapowiedziana repolonizacja Żabki? Bo coś cicho nagle się zrobiło w temacie.
Chwierut powinien sprzedawać też ludziom masło, ser, chleb i gwoździe. Dostarczane z rozdzielnika przez Państwowe Składy Zaopatrzenia Narodowego.
Wreszcie coś do czego Chwierut się nadaje…
Od wiosny powinien też zacząć rozprowadzać prosięta i kury nioski.
Co na to Kuncewicz i ten z Chełmka?