25 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 na parkingu obok Oświęcimskiego Centrum Kultury rozpocznie się – tradycyjnie na powitanie lata i wakacji – plenerowa projekcja filmowa w ramach XVI Oświęcimskiego Kinowego Ogródka Plenerowego.
Na plenerowym ekranie zagoszczą trzy filmy:
- godz. 18:00
„Filonek Bezogonek”
- godz. 19:15
„Za jakie grzechy, dobry Boże?”
- godz. 21:00
„I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”
*podane godziny mogą ulec nieznacznym przesunięciom
Projekcjom filmów będą towarzyszyły Zakładowe Kroniki Filmowe zrealizowane przez Henryka Lehnerta.
Zapewniamy miejsca do siedzenia, ale mile widziane również własne siedziska – krzesełka, leżaki, materace, koce, karimaty… by było jak najwygodniej.
Spotkajmy się w kinie plenerowym, by powitać razem lato i wakacje.
wstęp wolny
godz. 18:00
„Filonek Bezogonek” (4l.) | dubbing
prod. Szwecja 2020, reż. Christian Ryltenius, 67 minut
To klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy. Film docenią także miłośnicy musicali. Animację przeplatają pełne ciepła muzyczne fragmenty w wykonaniu kocich bohaterów.
Życie bez ogonka jest pełne wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Czy uda mu się zaprzyjaźnić z miejskimi kotami i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki? Najnowsza ekranizacja przygód uwielbianego przez dzieci na całym świecie Filonka!
Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą grupę kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów.
Postać Filonka stworzył szwedzki radiowiec i autor książek dla dzieci Gösta Knutsson. Na początku powstała audycja radiowa na temat uroczego kotka bez ogonka, który przeżywa barwne przygody w Uppsali. Rok później, w 1939 roku, wydano pierwszą książkę z serii o Filonku Bezogonku, która szybko zdobyła popularność czytelników na całym świecie. W Uppsali został nawet wytyczony dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół. Jego centralne miejsce to małe zaułki wokół głównego gmachu uniwersyteckiej biblioteki. W Polsce książki o przygodach Filonka wydaje od lat 60-tych wydawnictwo „Nasza Księgarnia” i cieszą się one zainteresowaniem młodych czytelników również dziś.
godz. 19:15
„Za jakie grzechy, dobry Boże?” (12l.) | napisy
prod. Francja 2014, reż. Philippe de Chauveron, 97 minut
Przebojowa komedia, która jest remedium na uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.
O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to sefardyjski Żyd, arabski Muzułmanin, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?
godz. 21:00
„I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” (12l.) | napisy
prod. Francja 2019, reż. Philippe de Chauveron, 99 minut
Błogosławieni cierpliwi, którzy czekali na powrót niecodziennej rodziny znad Sekwany. Christian Clavier i spółka znów rozbawią nas do łez w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina.
Tym razem nie ma mowy o małżeństwach i rozwodach. Gorzej – pary młode z poprzedniej części będą chciały opuścić Francję. Jak daleko posuną się teściowie, by zatrzymać ich w kraju? Religia, tożsamość i narodowe stereotypy znów trafią na ołtarz krytyki, a państwo Verneuil i inni zostaną wyspowiadani na ekranie z małych i dużych grzechów. Więcej kłopotów, więcej kontrowersji, więcej… zabawy!