Za wybór Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego jako miejsca wydarzenia podziękowała rektor prof. Sonia Grychtoł, dodając, że świadczy to integrującej środowisko i społeczność roli oświęcimskiej uczelni, podkreślając także dobrą i aktywną współpracę z samorządem województwa małopolskiego. Marszałek Małopolski Witold Kozłowski wraz Iwoną Gibas z zarządu województwa oraz radnym Tadeuszem Arkitem wręczyli następnie promesy przybyłym na uroczystość przedstawicielom władz samorządowych i szkół z terenu powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego. W spotkaniu wziął również udział Dariusz Styrna, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19 Samorząd Województwa Małopolskiego niezwłocznie w 2020 roku podejmował kroki zaradcze. W ramach kompleksowej strategii do tej pory już grubo ponad dwa miliardy złotych w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej wsparło kluczowe sektory życia społecznego i gospodarki, w tym również edukację i nauczanie. Opiewający na około 60 milionów złotych Pakiet Edukacyjny MTA, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz budżetu Województwa Małopolskiego jest bardzo ważnym uzupełnieniem działań podejmowanych na poziomie centralnym
– mówi Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.
Wszystkim nam w samorządowej pracy przyświeca i dodatkowo mobilizuje nasze małopolskie motto „Dobro jest w Małopolsce”. Potwierdziły to codzienne wyzwania związane z pandemią. Nieustannie potwierdzają to wielkie, otwarte serca mieszkańców, w tym także pomoc samorządowców, którzy udzielają niebywałego wsparcia uchodźcom z okrutnie, haniebnie zaatakowanej Ukrainy. Wszystkim Państwu w tym nowym roku życzę zdrowia, a także tego, żeby ten rok przyniósł nam pokój
– podkreślił marszałek Witold Kozłowski.
Zadania realizowane w ramach Pakietu Edukacyjnego obejmują przede wszystkim wzmocnienie cyfrowej infrastruktury małopolskich szkół, podniesienie metodyczno-cyfrowych kompetencji kadry pedagogicznej, organizację kursów, jak również wsparcie inicjatyw wzbogacających czas wolny uczniów w ramach zajęć dodatkowych i wycieczek dydaktycznych.
Łączna pula środków, które przekazujemy dzisiaj w Oświęcimiu to ok. 2,1 miliona złotych. Umożliwią one zakup sprzętu komputerowego i innych urządzeń cyfrowych niezbędnych do prowadzenia zajęć w szkołach, jak również wsparcie edukacyjne i psychologiczne uczniów. Około 208 laptopów, komputerów, tabletów, 44 tablice multimedialne i monitory interaktywne trafia do 89 szkół z powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego
– dodaje marszałek Witold Kozłowski.
Dziękuję Państwu oraz Panu Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu za to dzisiejsze spotkanie. Jak zawsze gorąco też wszystkich zachęcam do współpracy i udziału w projektach i programach realizowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego
– mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.
To już druga edycja projektu, który powstał jako odpowiedź samorządu województwa na sytuację wywołaną pandemią. Pierwszy projekt realizowany do maja br. opiewał na blisko 15 mln zł. Dzięki tym środkom prawie tysiąc szkół oraz placówek systemu oświaty z terenu Małopolski zostało wyposażonych w sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Obecnie realizujemy drugą odsłonę działań, by wesprzeć kolejne szkoły i placówki z naszego regionu. Nauczanie w szkołach może już odbywać się stacjonarnie, wciąż jednak widzimy potrzebę wsparcia systemu oświaty. Chcemy, aby nasze dzieci i młodzież miały jak najlepsze warunki do nauki
– podkreśla Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.
Pozyskany w ten sposób sprzęt komputerowy, urządzenia cyfrowe są użyczane uczniom i nauczycielom np. na czas pracy i nauki zdalnej lub dłuższej nieobecności ucznia spowodowanej chorobą lub niepełnosprawnością. Nowe urządzenia, pomoce dydaktyczne i oprogramowanie wpływają również na rozwój i przyspieszenie transformacji cyfrowej szkół. Uzupełnieniem działań jest sfinansowanie wydatków na pomoc edukacyjną i psychologiczną dla uczniów.
Małopolska Tarcza Antykryzysowa jest współfinansowana ze środków unijnych. W ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”, którego wartość wynosi 23,3 mln zł, wsparciem w zakresie zakupu sprzętu komputerowego zostanie objętych ok. 600 szkół i placówek oświatowych. Z kolei w zakresie wielowymiarowego wsparcia edukacyjno-psychologicznego uczniów pomoc obejmie ok. 400 szkół i placówek oświatowych z terenu Małopolski.
Fot. RL / powiat oświęcimski
Źródło UMWM
To co z tym milionem? Nic? Zgubił się?
A szkoda, bo akurat by mi się przydał.
I tak po stronie pisiorskiej zapadła nagła cisza.
Mamusiu Niemcy nas chcą napaść! Podobno już stoją na granicy z Pomorzem i Śląskiem. Tak twierdzi tow. Suski ps. Caryca.
Jedna rzecz mnie intryguje: 208 laptopów i 44 tablice multimedialne – które kosztują niewiele więcej niż średniej klasy laptop – to w sumie 800 – 900 tysięcy złotych. Niech będzie nawet milion. Co więc stało się z brakującym ponad milionem? Czy Iwona Gibas mogłaby to wyjaśnić? Chyba że za te 2,1 miliona (unijnych zresztą pieniędzy) kupiono laptopy po ponad 8000 złotych sztuka.
Taką propagandę pamiętam z czasów słusznie minionych. Jak widać nic się nie zmieniło. No ale jak się ma zmienić, skoro u steru stoi specjalista od gospodarki socjalistycznej.
Jak ja lubię teksty: „pieniądze się znalazły”.
To takie absurdalne pisowskie rozumowanie: jeśli pieniędzy brakuje, no to wystarczy tylko ich poszukać. Gdzie – się pytam – pod krzakiem, w szafie między pościelą, na drzewach pieniądze rosną? „Nic mnie to nie obchodzi, państwo pieniążki ma mieć i państwo pieniążki ma dać”. W efekcie mamy teraz rekordową inflację i prawie dwa biliony złotych długu.
Wzruszyła mnie ta uroczystość przekazania po 0,87 laptopa na szkołę. Wzięło w niej udział pięciu lokalnych aktywistów pis, którzy w ramach przedwyborczego lansu dali się sfotografować. Czekamy teraz na kolejne i aż drżę z niecierpliwości aby się dowiedzieć, co pis teraz dzieciom da. Może po 7 kredek na szkołę i 4 ołówki? A wszystko to fotograf sfotografuje i do netu wrzuci.
Skoro pieniądze się znalazły, to chyba powiat pozwoli teraz nauczycielom w swoich szkołach,
na siedzenie przy włączonym oświetleniu.
@@@@. Tfłena nie oglądam.😂😂😂😂 i nie czytam kłamstw GW. Takie plebiscyty to tylko sæ dla mega dzbanów i KODziarzy jak ty
Dziś rozstrzygnięto konkurs na Dzbana roku (wygrał w cuglach wiceminister Kowalski). Dlaczego ach dlaczego hotinie nie startowałeś? Rozsławiłbyś imię Ziemi Oświęcimskiej!
W tych powiatach jest razem ok. 250 szkół co oznacza: 0.87 laptopa i 0.2 tablicy na szkołę. Zakładam, że rodano je według następującego klucza: dla szkół katolickich, imienia Jana Pawła, Lecha Kaczyńskiego i wszystkich świętych oraz we wsiach, w których rządzi pis.
Tak hotinie. Przypadkowo trafiłeś w sedno. To te właśnie pieniądze, ukradzione samorządom minus pisowskie „koszty administracyjne”
Ten czerwony rozumie coś z tego? Co ze stadionem na Bema?
Te miliony to z pieniędzy partyjnych czy z naszych ciężko zarobionych pieniędzy?
Hotin jak tam sklep?
bmw. Jak miłuję wszystkich,tylko wrogów Polski niecierpię i członków Platformy z nazwy tylko Obywatelskiej.
hotlin, twoja nienawiść do J. Chwieruta równa jest conajmniej nienawiści ziobry do krakowskich kardiochirurgów
To są te miliony,co PiS ukradł z kasy miasta Chwierutowi? Prawda @@@@?