Informacje

Policja w Oświęcimiu chroni ofiary przemocy: zakaz zbliżania się dla agresora

Policjanci z Oświęcimia wydali zakaz zbliżania się dla 25-letniego agresora, chroniąc jego 23-letnią żonę i dziecko przed przemocą. Policja apeluje o zgłaszanie przemocy i oferuje wsparcie dla ofiar.

Policja Oświęcim
Policja Oświęcim

Policja w Oświęcimiu chroni ofiary przemocy: zakaz zbliżania się dla agresora

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, chroniąc rodzinę pokrzywdzoną przemocą, zastosowali wobec agresora zakaz zbliżania i kontaktowania z żoną i dzieckiem.

Interwencja i Działania Policji

Wczoraj, 10 lipca 2024 roku, po południu dzielnicowi, realizując zadania w ramach procedury Niebieska Karta, ustalili, że 25-letni mieszkaniec Oświęcimia nadal stosuje przemoc wobec swojej 23-letniej żony. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po kolejnej awanturze domowej mężczyzna opuścił mieszkanie, informując, że wyjeżdża z miasta. W związku z tym funkcjonariusze, po zebraniu niezbędnych informacji, wydali wobec 25-latka zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną. W tej sprawie wszczęto również postępowanie w związku z podejrzeniem przestępstwa znęcania fizycznego i psychicznego. Za to przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Apel Policji: Przerwij Przemoc

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przemocą przerwały milczenie i złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania. Pomoc i wsparcie dla osób pokrzywdzonych przemocą oferuje wiele instytucji, w tym powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej oraz ośrodki interwencji kryzysowej.

Wsparcie dla Ofiar i Świadków Przemocy

Funkcjonariusze kierują swój apel również do świadków przemocy, którymi najczęściej są sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Informując o przemocy, świadkowie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Niebieska karta - jak zdobyć i jakie są konsekwencje jej posiadania?
Niebieska karta – jak zdobyć i jakie są konsekwencje jej posiadania?
Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Masz rację Policja powinna baczniej przyglądnąć się rowerzystów na przejściach dla pieszych gdzie nie ma śluzy rowerowej. Policja powinna karać maxymalnymi mandatami. Często widzę jak kierowcy celowo przepuszczają rowerzystów tak samo powinni być ukarani za puszczanie rowerzystów na przejście dla pieszych.

  2. Kiedy zajmą się rowerzystami? Dwa dni temu na ul. Nojego na przejściu dla pieszych samobójca wjechał wprost pod motocykl, który znajdował się na krawędzi przejścia. Pikanterii dodaje fakt, że motocyklem kierował kursant nauki jazdy. Na szczęście kierujący motocyklem zdążył się zatrzymać. Piesi na pasach to zmora dla pieszych i kierowców.

Send this to a friend