Informacje

Policjanci z Oświęcimia uratowali 16-latkę w kryzysie – świadkowie pomogli zapobiec tragedii

Policjanci z Oświęcimia uratowali 16-latkę, która dokonała samookaleczenia. Dzięki świadkom, nastolatka trafiła pod opiekę medyków. Dowiedz się więcej o tej wzruszającej akcji.

Policjanci z Oświęcimia uratowali 16-latkę w kryzysie – świadkowie pomogli zapobiec tragedii

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji ratowali życie 16-letniej dziewczyny, która znajdowała się w kryzysie emocjonalnym i dokonała samookaleczenia. Szybka reakcja służb oraz pomoc świadków sprawiły, że nastolatka trafiła pod opiekę medyków, co prawdopodobnie uratowało jej życie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 października 2024 r., tuż przed godziną 23, kiedy operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od świadków, którzy zauważyli nietrzeźwą nastolatkę dokonującą samookaleczenia w rejonie oświęcimskich Bulwarów. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i po dotarciu założyli opatrunek na ranę dziewczyny, monitorując jej czynności życiowe aż do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Następnie została przewieziona do szpitala na leczenie.

W tym czasie, matka 16-latki przebywała w oświęcimskiej komendzie Policji, zamierzając zgłosić zaginięcie córki. Dzięki szybkiej reakcji służb, została poinformowana o odnalezieniu dziewczyny i jej przewiezieniu do szpitala.

Podziękowania dla świadków:

Należy podkreślić rolę świadków, którzy dzięki swojej spostrzegawczości oraz prawidłowej reakcji powiadomili służby ratunkowe. Dzięki nim nastolatka otrzymała niezbędną pomoc medyczną, a zgłoszenie pozwoliło zapobiec wszczęciu poszukiwań w terenie, co mogłoby dodatkowo opóźnić udzielenie pomocy.

Jesteś w kryzysie emocjonalnym?

W sytuacji kryzysowej nie jesteś sam. Na terenie każdego powiatu dostępne są instytucje, takie jak powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej czy ośrodki pomocy społecznej, oferujące wsparcie osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Pomocy udzielają także pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA (22 484 88 01) oraz Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (800 70 2222). Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Stop Depresji i Centrum Wsparcia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. no niestety mam 60 lat i za moich czasów.. ” kryzys emocjonalny ” nie istniał… niech rodzice 16 latki zniszczą jej telefon, niech coś pomoże rodzicom, a kryzys minie,,… nie ma po co angażować całych służb Oświęcimia, skoro tak wybrała , jej decyzja 16 latki chcę żeby je traktowano jak dorosłę,, .” 16-letniej dziewczyny, która znajdowała się w kryzysie emocjonalnym i dokonała samookaleczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend