Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas interwencji domowej zatrzymali nietrzeźwą matkę dwójki małych dzieci. Maluchami zajęli się pracownicy Domu Dziecka, natomiast wobec ich matki wszczęto postępowanie karne.
W środę 8 grudnia tuż przed 15 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli. W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwą 43 – latkę oraz jej 2 – letniego synka, a także nietrzeźwego 48 – letniego partnera kobiety. Badanie stanu trzeźwości matki oraz jej partnera wykazało u nich 2 promile alkoholu.
Podczas czynności policjanci ustalili, że kobieta ma jeszcze 6 – letnią córeczkę, która aktualnie przebywa w przedszkolu. W związku z powyższym na miejsce skierowano jeszcze jeden patrol oraz wezwano pracowników socjalnych. Jeden z policjantów razem z pracownikiem socjalnym udali się do przedszkola, z którego pracownik socjalny odebrał małoletnią.
W związku z ujawnionym zaniedbaniem opiekuńczym, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu tak małych dzieci policjanci o zdarzeniu powiadomili sędziego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich z Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Decyzją sędziego dzieci zostały powierzone pod opiekę pracowników jednego z Domów Dziecka.
Wobec 43 – letniej matki dzieci wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki.
Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
W związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego wobec swoich dzieci dopuściła się kobieta może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, policjanci odrębny wniosek przekażą do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeszczach.
Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci
W przypadku podejrzenia, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Wystarczy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
KPP Oświęcim / foto: pixabay
Właśnie takiej patologii nie cierpię.
A g***o cie to obchodzi
Mam nadzieję, że odbiorą jej 1000+.