Sport

Re-Plast Unia Oświęcim rozpoczyna turniej od imponującego zwycięstwa nad HK Poprad 4:1

Re-Plast Unia Oświęcim rozpoczęła Turniej o Puchar Prezesa KRU Architekci od zwycięstwa 4:1 nad HK Poprad. Sprawdź szczegóły spotkania i wyniki pierwszego dnia turnieju!

Re-Plast Unia Oświęcim Triumfuje na Otwarcie Turnieju

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim od efektownego zwycięstwa 4:1 nad HK Poprad rozpoczęli zmagania w Turnieju o Puchar Prezesa KRU Architekci. Drużyna z Oświęcimia pokazała świetną formę, a kluczowymi postaciami meczu byli Hampus Olsson, który zdobył dwie bramki, oraz bramkarz Linus Lundin, który kilkakrotnie ratował drużynę przed utratą gola.

W pierwszym meczu turnieju mistrzowie Polski zaprezentowali się znakomicie, pokonując słowacką drużynę HK Poprad 4:1. Spotkanie było dynamiczne i pełne emocji, a oba zespoły postawiły na ofensywny hokej, co zapewniło liczne okazje strzeleckie. Już w trzeciej minucie worek z bramkami rozwiązał Henry Karjalainen, który wykorzystał precyzyjne podanie Villego Heikkinena.

Przebieg Meczów i Występy Zawodników: Lundin i Olsson w Świetnej Formie

Mecz nabrał tempa po pierwszej tercji, kiedy to Re-Plast Unia Oświęcim zwiększyła swoje prowadzenie dzięki bramkom Hampusa Olssona. Szwedzki napastnik najpierw trafił do siatki po podaniu Krystiana Dziubińskiego, a następnie podwyższył wynik, wykorzystując zagranie Kamila Sadłochy. HK Poprad odpowiedział szybko, zdobywając bramkę na 2:1, jednak gospodarze turnieju szybko odzyskali dwubramkowe prowadzenie.

Linus Lundin, bramkarz Unii, popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, które uratowały drużynę przed stratą goli. Szczególnie w drugiej tercji, kiedy to dwukrotnie krążek uderzał w słupek, szczęście sprzyjało Unii. Wynik spotkania ustalił Anton Holm w 51. minucie, popisując się pięknym uderzeniem z powietrza.

Szczegóły Spotkania: Kluczowe Momenty i Skład Drużyn

W zespole Unii Oświęcim zabrakło kilku kluczowych zawodników: kontuzjowanego Kallego Valtoli oraz Carla Ackereda, który wyjechał do Szwecji z powodów rodzinnych. Miłosz Noworyta zakończył swój występ w połowie meczu po uderzeniu krążkiem w okolice głowy, na co lekarz musiał założyć trzy szwy.

Re-Plast Unia Oświęcim – HK Poprad 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

• 1:0 – Karjalainen – Heikkinen, Vertanen (03:25)
  • 2:0 – Olsson – Dziubiński (23:52)
  • 2:1 – Calof – Nauš (24:08)
  • 3:1 – Olsson – Sadłocha (36:55)
  • 4:1 – Holm – Trkulja, Marklund (50:28)

Tabela Turnieju po Pierwszym Dniu: Re-Plast Unia Oświęcim na Czele

Po pierwszym dniu zmagań w turnieju, Re-Plast Unia Oświęcim prowadzi z trzema punktami i bilansem bramek 4:1. W drugim meczu GKS Katowice pokonał Duklę Ingemę Michalovce 1:0 po rzutach karnych, co daje im drugie miejsce w tabeli z dwoma punktami.