Sport

Re-Plast Unia Oświęcim wygrywa ze Straubing Tigers i zbliża się do fazy pucharowej Hokejowej Ligi Mistrzów!

W środę, 9 października, Re-Plast Unia Oświęcim rozegrała znakomity mecz w ostatnim starciu fazy grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów na własnym lodzie, pokonując silny niemiecki zespół Straubing Tigers 4:1. Lider TAURON Hokej Ligi zaprezentował się rewelacyjnie, co pozwala polskiej drużynie wciąż marzyć o awansie do fazy pucharowej tych prestiżowych rozgrywek.

Re-Plast Unia Oświęcim
Re-Plast Unia Oświęcim / źródło:polskihokej.eu

Unia kontroluje mecz od pierwszych minut

Unia Oświęcim od samego początku narzuciła swoje tempo i kontrolowała grę. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Carl Ackered w 10. minucie po podaniu Sama Marklunda i Hampusa Olssona, co dało miejscowym prowadzenie 1:0 w pierwszej tercji. Straubing Tigers zdołali wyrównać na początku drugiej tercji za sprawą Elia Hede, który wykorzystał świetne podanie Justina Scotta.

Jednak po chwili przewagi niemieckiego zespołu, Unia odpowiedziała z podwójną siłą. W 30. minucie Krystian Dziubiński, po pięknym rozegraniu z Christopherem Liljewallem i Carlem Ackeredem, ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później, w 39. minucie, podczas gry w przewadze, Daniel Olsson Trkulja podwyższył na 3:1 po precyzyjnym podaniu Hampusa Olssona.

Końcówka należała do Unii

W ostatnich minutach meczu Straubing Tigers próbowało odrobić straty, jednak dobrze zorganizowana defensywa Unii i świetna gra bramkarza skutecznie powstrzymywały ich ataki. Ostateczny cios zadali polscy hokeiści w 59. minucie, gdy Henry Karjalainen po podaniu Łukasza Krzemienia zdobył bramkę do pustej siatki, ustalając wynik spotkania na 4:1.

Pełne statystyki meczu

• Re-Plast Unia Oświęcim – Straubing Tigers 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
    • 1:0 Carl Ackered – Sam Marklund, Hampus Olsson (10:13)
    • 1:1 Elis Hede – Justin Scott (21:58)
    • 2:1 Krystian Dziubiński – Christopher Liljewall, Carl Ackered (30:00)
    • 3:1 Daniel Olsson Trkulja – Hampus Olsson (39:36, gra w przewadze 5/4)
    • 4:1 Henry Karjalainen – Łukasz Krzemień (59:33, do pustej bramki)

Statystyki spotkania:

• Minuty karne: 0 (Unia) – 2 (Straubing)
  • Strzały: 21 (Unia) – 46 (Straubing)
  • Widzów: 2515

Szansa na awans wciąż realna!

Dzięki temu zwycięstwu, Re-Plast Unia Oświęcim wciąż ma realne szanse na awans do fazy pucharowej Hokejowej Ligi Mistrzów. Ostatnie spotkanie w rozgrywkach grupowych Unia rozegra już 16 października przeciwko czeskiemu HC Oceláři Třinec. Jeżeli polska drużyna zdoła utrzymać swoją obecną formę, może sprawić kolejną niespodziankę i awansować do dalszej części turnieju.

Unia niepokonana w TAURON Hokej Lidze

Doskonała forma Re-Plast Unii Oświęcim nie ogranicza się tylko do europejskich rozgrywek. W TAURON Hokej Lidze drużyna pozostaje niepokonana i pewnie prowadzi w tabeli, co sprawia, że kibice z Oświęcimia z niecierpliwością czekają na kolejne sukcesy swojego zespołu, zarówno na krajowej, jak i europejskiej scenie.

Podsumowanie

Zwycięstwo nad Straubing Tigers pokazuje, że Re-Plast Unia Oświęcim to zespół, który stać na wiele, nawet w starciu z silnymi europejskimi rywalami. Polski debiutant w Hokejowej Lidze Mistrzów udowodnił, że nie boi się wyzwań i ma ambicje, by na stałe zaistnieć w europejskiej elicie hokeja na lodzie.