Zgodnie z decyzją Janusza Chwieruta, prezydenta Oświęcimia, w tym roku na łamach portalu OświęcimOnline.pl „Wieści z Ratusza” – program redagowany przez Urząd Miasta Oświęcim – miały nie być już publikowane. Oficjalnym powodem tej decyzji są „ograniczenia budżetowe”, Wiemy jednak, dlaczego te ograniczenia dotknęły akurat tylko naszego portalu.
Mimo to, z myślą o naszych Czytelnikach, pro publico bono publikujemy najnowsze wydanie „Wieści z Ratusza”, dając jednocześnie możliwość komentowania treści – co wcześniej, zgodnie z umową z Januszem Chwierutem, prezydentem Oświęcimia, było wyłączone z publicznej oceny.
Zapraszamy Państwa do wyrażania opinii w komentarzach, zadawania pytań i otwartego dialogu na temat poruszanych w „Wieściach z Ratusza” kwestii. Wierzymy, że taka forma interakcji przyczyni się do lepszego zrozumienia spraw miasta oraz budowy zaangażowanej i świadomej społeczności lokalnej.
Tworzymy OświęcimOnline.pl z pasją, by dostarczać Wam najświeższe informacje i łączyć naszą lokalną społeczność. Jeśli cenicie naszą pracę, postawcie nam kawę – każda filiżanka to zastrzyk energii, by działać dalej i robić to jeszcze lepiej! Dziękujemy, że jesteście z nami!
Najlepszym miejscem na UM to tereny za Kauflandem wzdłuż nowej drogi. Od strony osiedla wieżowców. Same zalety dogodny dojazd ,blisko do przystanku autobusowego do sklepów, szkoły, mniejsze korki ,łatwy dostęp.Targowisko zostawić kupcom tylko zrobić remont części od strony miasta .Gdzie będą chandlować kupcy z Kalwarii Zebrzydowkiej. ( meble).
Cieplej i targ ruszył pełną parą. Kupiłem dzisiaj niewielki ale niezbędny element armatury za drobną kwotę, którego od dłuższego czasu szukałem w różnych sklepach z Internetem włącznie. Tylko taki przykład. Targ wypełnia lukę handlową na wiele artykułów, często też dostępnych w sklepach ale wielokrotnie droższych pomimo, że przyjechały od tego samego światowego dostawcy. Można wszystko obejrzeć, jak trzeba to bez problemu wymienić. Drobiazg ze sklepu po pokonaniu pancernego plastikowego opakowania niejednokrotnie okazuje się nieprzydatny i nie podlega zwrotowi bo opakowanie zniszczone. Ten targ wypełniony sprzedawcami i kupującymi z deficytem miejsc parkingowych ma być przykrojony o połowę. Proste i łatwe posunięcie tylko dlaczego UM akurat w tym miejscu. Przy ul. Legionów wystawiono na sprzedaż miejską działkę. Długo stał do zagospodarowania budynek po telekomunikacji, skoro ktoś teraz adaptuje to na mieszkania to łatwiej było przekształcić na urząd. Jest jeszcze sporo przestrzeni do zagospodarowania i bez konieczności budowania parkingów podziemnych. Minęły też czasy, kiedy w urzędach stało się w kolejkach, obecnie raczej pusto. Może jednak prościej pozbawić wielu ludzi możliwości zarabiania a innych kupowania z różnych powodów właśnie na targu.
Ile kosztuje ten chłam??
Popierać można tylko,że o tym nie decyduje ani rudy, ani kaczor.
„Cała Polska śpiewa z nami,
won za Odrę z migrantami” 😎
Czy popieracie by migranci od rudego zostali wywiezieni za Odrę?
Tak czy Nie?
Czy tylko w Oświęcimiu podnoszone są opłaty za prąd, gaz ,wodę, śmieci..?
Na wszystko brakuje pieniędzy, a marnotrawstwo czystej wody: Miasto podnosi opłaty za wszystko.
Dworzec PKP – Zasole. Duże ciężkie autobusy: dwóch pasażerów + kierowca….i tak przez cały dzień dziesiątki autobusów przejada nasze pieniądze z podatków. Pytanie: kiedy sytuacja zostanie postawiona na nogach?